АРМА обрало продавця 92-метрової яхти Медведчука - що про нього відомо

Читать на русском

Конкурсна комісія розглянула заявки трьох відомих світових аукціонних домів для продажу арештованої яхти Медведчука Royal Romance, але одного до участі не допустили

Читать на русском
Медведчук
Компанія з Нідерландів займатиметься продажем яхти Медведчука — АРМА

Конкурсна комісія розглянула заявки трьох відомих світових аукціонних домів для продажу арештованої яхти Медведчука Royal Romance, але одного до участі не допустили

Конкурсна комісія розглянула заявки офіційних претендентів на реалізацію арештованої 92-метрової яхти Royal Romance Віктора Медведчука. Перемогла у конкурсі нідерландська компанія Troostwijk Auctions з щорічним доходом близько 1,5 мільярда євро. Про це 23 квітня повідомили у пресслужбі Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Вказується, що 23 квітня, відбулося засідання конкурсної комісії з відбору юридичної особи, яка здійснюватиме реалізацію (реалізатора) арештованої яхти Медведчука. Учасники розглянули заявки 3 (трьох) офіційних претендентів – відомих світових аукціонних домів.

Боролися між собою два учасники, тому що одного з трьох заявлених - Asset Reality Limited (США) не допустили до конкурсу через невідповідність процедури порядку реалізації - подання неповного пакета документів та з порушенням встановлених вимог. Кожного учасника оцінювали в прямому ефірі, виставляючи бали за 8 (вісьмома) критеріями. В результаті переміг нідерландський аукціонний дім Troostwijk Auctions (Нідерланди), який отримав загальний бал 164 і середній 35,8. Протягом 5 робочих днів АРМА має отримати пропозицію від АД Troostwijk Auctions щодо укладання відповідного договору.

"Це вже велика перемога. Віримо, що тепер яхту Медведчука реалізують на прозорому аукціоні й це  принесе в бюджет України значні надходження", - прокоментувала результати конкурсу голова АРМА Олена Дума.

Що відомо про нідерландський аукціонний дім Troostwijk Auctions

Аукціонний дім створили у 2015 році. Він спеціалізується на продажу яхт та іншого обладнання. Глобальне географічне охоплення - 175 країн, має 5 представництв по всьому світу. Зокрема, у США, ОАЕ і в Хорватії. В штаті працює 210 фахівців. Щорічно Troostwijk Auctions виставляє близько 120 мільйона лотів. При цьому документи цієї компанії підтверджують, що вона має прозорі правила аукціону та здійснює нагляд нотаріуса за законністю аукціонних процедур. Дохід АД Troostwijk Auctions щорічно становить близько 1,5 мільярда євро.

Про початок реалізації яхти Медведчука

14 листопада 2023 року Кабінетом міністрів України вдосконалено процедуру реалізації арештованих активів та впроваджено можливість їх продажу за кордоном. Внесені зміни унормовують реалізацію арештованого майна за кордоном. Ініційовані норми відкрили можливість розпочати процедури щодо здійснення продажу 92-метрової яхти Royal Romance, що належить Медведчуку. Кінцевим бенефіціаром активу виступає юридична особа-нерезидент LANELIA HOLDINGS LTD і яка зареєстрована на Маршалових островах. Увесь цей час яхта перебуває у пункті дислокації, біля причалу верфі Adria Docks у м. Трогір (Республіка Хорватія). 20 березня 2024 року вперше в історії України та практиці АРМА оголосило про початок реалізації арештованого активу за кордоном – яхти Royal Romance Медведчука. Раніше голова АРМА Дума заявляла, що «той хто придбає яхту Медведчука - завдасть політичного удару путінському режиму і потрапить на сторінки світової історії».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.