В Україні запрацював реєстр санкцій: як ним користуватися

Кожен може безкоштовно отримати актуальні дані щодо осіб та компаній, які потрапили під обмеження. Реєстр ведеться українською та англійською мовами.

реєстр, санкції, РНБО
В базі даних інформація про понад 17 тисяч тих, хто потрапив під санкції

1 лютого в Україні запрацював державний реєстр санкцій. У реєстрі знаходяться дані про 17 тисяч 202 особи та компанії, на які в Україні накладені обмеження. 

Джерелами інформації цієї бази даних є рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), а також судові рішення про застосування санкцій. Про це йдеться у відеоінструкції РНБО у соцмережі.

«Дані в реєстрі оновлюються оперативно. Вони є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом. На сайті є можливість в електронній формі отримати витяг з інформацією про особу», - повідомила пресслужба відомства.

В раді нагадали, що президент Володимир Зеленський у липні минулого року підписав указ про створення реєстру санкцій. Наразі можна безоплатно отримати дані про особу чи компанію та дізнатися про причини, з яких на них наклали обмеження. Передивитися інформацію з реєстру можна за цим посиланням

За ведення реєстру українською та англійською мовами відповідатиме Апарат Ради національної безпеки. Реєстр, зокрема, міститиме:

  • підстави для застосування, зміни або скасування санкцій;
  • перелік санкцій, які запровадили або скасували;
  • перелік підсанкційних осіб і відомості для їхньої ідентифікації: для компанії, організації – назва, місцезнаходження, держава реєстрації, реєстраційний (ідентифікаційний) номер/податковий номер; для людини – імʼя, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер, громадянство та інші дані.

Під санкції потрапили росіяни з українськими документами

Наприкінці минулого року президент Україні підписав указ щодо санкцій відносно шести росіян, які використовували українські документи на інші прізвища. Обмеження застосували проти таких осіб:

  1. Буркіна Єгора Васильовича – може використовувати документи, які оформлені на ім'я Левченка Єгора Васильовича, зокрема паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  2. Амірханяна Андрія Абрамовича – може використовувати документи на ім'я Лемішка Андрія Абрамовича, зокрема паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  3. Градопольцева Артема Олександровича – отримав в Україні посвідчення біженця;
  4. Кліпова Дениса Івановича – отримав в Україні посвідчення біженця;
  5. Галямова Тимура Ільясовича – користується документами громадянина України на ім'я Халікова Артема Ельдаровича, зокрема має паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  6. Сафіханова Альберта Мінулловича – користується документами громадянина України на ім'я Будаєва Роберта Радіковича, зокрема має паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Інформатор писав, що в Україні планують на 50 років заборонити будь-яке транспортне сполучення з рф.

Підтримка України з боку партнерів? Чи зменшиться її кількість у порівнянні з минулим роком, розповідає Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube