Аварія на Південноукраїнській АЕС: МАГАТЕ поставило крапку в суперечці

Перед цим міністр енергетики Герман Галущенко багато разів спростовував аварію, називав розмови про неї російським ІПСО та закликав втрутитись СБУ

Південноукраїнська АЕС
Південноукраїнська АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило відключення енергоблока на Південноукраїнській АЕС через проблеми з трансформатором. Про це йдеться на сайті МАГАТЕ. Заява авторитетної організації від 26 липня поставила крапку в суперечці між експертами та Міненерго. В міністерстві звинувачували нардепа в розповсюдженні російського ІПСО та закликала СБУ вструтитись в ситуацію. 

Версія МАГАТЕ

"Минулого тижня група МАГАТЕ на Південноукраїнській АЕС повідомила, що її другий блок було тимчасово зупинено після спрацювання електрозахисту через неполадки з трансформатором на відкритому розподільчому пристрої 330 кВ, розташованому за межами майданчика АЕС", – йдеться у заяві агентства. 

Зазначається, що внаслідок короткого замикання сталося пошкодження керамічного ізолятора, що призвело до витоку оливи, яка спалахнула від електричної дуги. Після відновлення електроз'єднання реактор був перезапущений і почав подавати електроенергію в мережу приблизно через 17 годин, досягнувши повної потужності трохи більш ніж через 24 години після зупинки, додали в МАГАТЕ. 

Скандал навколо Міненерго

18 липня директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко повідомив, що на ПАЕС протягом трьох днів згоріли три трансформатори, що призвело до відключення від мережі одного з реакторів. Саме цим, за його словами, були зумовлені жорсткі обмеження електропостачання. 

19 липня дня міністр енергетики Герман Галущенко на годині запитань до уряду в Верховній Раді заявив, що "спочатку ця інформація з'явилася на російських каналах", і назвав її фейком. 

25 липня депутат Верховної Ради Ярослав Железняк опублікував відповідь Укренерго на свій депутатський запит, в якій підтверджується, що 15 липня на ПАЕС справді сталось аварійне відключення від мережі одного з енергоблоків. Внаслідок цього суттєво збільшився дефіцит потужності в об'єднаній енергосистемі України. 

Після цього Міністерство енергетики попросило Раду національної безпеки та оборони й Службу безпеки України "вжити невідкладних заходів щодо притягнення до відповідальності" тих, хто розганяє чутки про аварію на Південноукраїнській атомній електростанції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube