Тарифи на мобільний зв’язок можуть зрости на 50% через вимкнення світла - Олександр Глущенко

Для мобільних операторів закупівля десятків тисяч резервних джерел живлення у короткі терміни потребуватиме значних додаткових інвестицій, які перекриють підвищенням тарифів

Мобільний зв'язок
Тарифи на мобільний зв'язок зростут на 50%

Тарифи на мобільний зв’язок можуть зрости на 50% через витрати компаній на енергообладнання, інфляцію і підвищення податків. Медіаексперт Олександр Глущенко в коментарі Liga.net спрогнозував, що ціни підскочать у 2025 році.

Медіаексперт Олександр Глущенко аргументує свій прогноз щодо підвищення тарифів на мобільний зв’язок тим, що у провайдерів можуть виникнути складнощі не тільки зі встановленням, налагодженням і обслуговуванням електричного обладнання, але й із закупівлею такої кількості генераторів і батарей. Він пояснив, що для партій такого об’єму треба замовляти виготовлення, що займе час.

Також Глущенко вважає, що перешкоджати процесу можуть і питання з юридичним оформленням генераторів на азові станції.

"Базові станції – це як правило орендована площа в місті або земля за містом. Все, що збільшує площу оренди, треба узаконити, якщо це фізично можливо. Це велика юридична робота", – навів аргумент Глущенко.

Проте навіть встановлення на всіх БС джерел безперебійного живлення не зможе забезпечити підтримку постійного зв’язку під час відключень світла такої тривалості, яка була в липні.

Олександр Глущенко зауважив, що держава залишила телеком-компанії сам на сам з проблемою відсутності живлення на базових станціях і не залучає до розв'язання цього питання енергетиків. Він додає, що справедливо було б спершу визначити категорію критичних об’єктів зв’язкової інфраструктури, куди енергопостачальники мають першочергово подавати електроенергію. А вже потім зобов’язати операторів встановити на таких об’єктах резервні ДБЖ.

"Замість цього зв’язківці мають фактично взяти на себе функцію енергетиків. Якщо вони цього не зроблять, їм загрожують штрафи", – вказує Глущенко.

Згідно із Законом "Про електронні комунікації", якщо компанії не усувають порушення розпоряджень регуляторного органу, їм загрожує штраф у 0,1-0,3% доходу від комунікаційних послуг за звітний рік, що передує тому, у якому накладається санкція.

За словами Олександра Глущенка, оператори не зможуть різко підняти вартість тарифів. Але вони зростуть у 2025 році й не тільки через інвестиції в енергообладнання. Але щонайменше, на рівень інфляції і збільшення податків.

"Абонентам слід готуватися до поступового зростання тарифів протягом 2025 року – умовно, послуги подорожчають на 50% з 1 січня до 1 грудня", – висловив думку Олександр Глущенко.

В Україні оновили вимоги роботи базових станцій мобільних операторів

Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги до роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. 

Тепер мобільні оператори мають забезпечити доступність мобільного зв’язку під час відключень електроенергії протягом 10 годин — замість 4 годин, як було раніше. 

Крім того, до 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів повинні бути забезпечені автономним резервним живленням, щоб відповідати новій нормі. До 1 листопада – 70%, до 1 грудня – 80%, а до кінця січня 2025 року – 100%. 

Також до 1 грудня поточного року, не менше як 25% базових станцій в кожній області мають бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 години.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube