Авіакомпанія МАУ Коломойського на межі банкрутства: суд відкрив провадження

Читать на русском

Позов про банкрутство до суду подав державний "Укрексімбанк". Суд вже визнав грошові вимоги банку до колись найбільшого авіаперевізника України

Читать на русском
МАУ, Коломойський
Рішення суду буде опубліковане вже 23 листопада

Позов про банкрутство до суду подав державний "Укрексімбанк". Суд вже визнав грошові вимоги банку до колись найбільшого авіаперевізника України

Господарський суд Києва почав процес банкрутства колись найбільшої української авіакомпанії МАУ ("Міжнародні авіалінії України") олігарха Ігоря Коломойського. У середу було відкрите відповідне провадження. Перед цим позов до суду подав державний "Укрексімбанк".

Суд також визнав грошові вимоги банку до МАУ. Розпорядником майна МАУ призначено арбітражного керуючого Тетяну Носенко. Про це 22 листопада повідомляє "Економічна правда" з посиланням на засідання суду у справі №910/16870/23.

"За результатами засідання було відкрито провадження у справі про банкрутство МАУ, а також судом визнано грошові вимоги банку", - йдеться у публікації.

Відомо, що "Укрексімбанк" подав позов до суду про визнання МАУ банкрутом 31 жовтня цього року. Рішення про відкриття провадження має бути опубліковане 23 листопада.

МАУ Коломойського на шляху до банкрутства

У жовтні ЗМІ повідомляли, що приватні виконавці вже продали на аукціонах держпідприємства СЕТАМ логотип і торгові марки авіакомпанії, яка до повномасштабної війни була найбільшою в Україні. Також вони здійснили продаж частки у хендлінговій компанії "Інтеравіа" та ремонтній "МАУтехнік" - це найцінніші активи МАУ.

До початку повномасштабного вторгнення рф МАУУ накопичила мільярдні борги перед державою. Співвласник Коломойський повертати їх відмовлявся - натомість він пропонував придбати акції. Зокрема, МАУ була винна щонайменше 800 млн грн за обслуговування літаків аеропорту "Бориспіль" та 1,5 млрд грн за аеронавігаційні послуги - "Украероруху". Загальні фінансові зобов’язання МАУ за підсумками 2022 року склали 20,5 млрд грн.

Авіакомпанія була створена у 1992 році Україною спільно з західними інвесторами. У 2011 році державну частку в МАУ у розмірі 61,58% придбали приватні особи

Одним з нових власників став колишній співвласник збанкрутілої авіакомпанії "АероСвіт" Арон Майберг. Також серед акціонерів були колишній міністр інфраструктури Борис Колесніков і брат ексміністра Дмитра Табачника Михайло.

У 2015 році Коломойський, який володів "АероСвітом" разом з Майбергом, визнав, що купив частку МАУ у Колесникова. На початку 2022-го року компанія припинила польоти через конфлікт Коломойського з Майбергом. На початку 2023-го року останній вийшов з засновників компанії і пішов з наглядової ради. З тих часів компанія залишалася під контролем Коломойського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.