Безоплатний проїзд в транспорті та звільнення від земельного податку: на які ще пільги можуть розраховувати пенсіонери

За наявності відповідного посвідчення, пенсіонери в Україні мають право на пільги від держави

Пенсія, пільги
Пенсіонери мають право на пільги

Переважна більшість пенсіонерів в Україні отримують виплати у межах трьох тисяч гривень, тобто менше 80 доларів. Проте, для пенсіонерів передбачені пільги від держави. Про них пише 13 березня Апостроф.

Якщо людина пенсійного віку самотня й не розраховує на фінансову підтримку родичів, вона ризикує опинитися в дуже економічно вразливому становищі. Допомогою можуть стати пільги, передбачені державою.

Отже, за наявності відповідного посвідчення, пенсіонери в Україні мають право на безоплатний проїзд у громадському наземному транспорті, крім таксі. Також вони можуть скористуватися безкоштовним проїздом залізничним транспортом приміського сполучення незалежно від місця проживання.

«Пенсіонери мають право на отримання субсидії для оплати житлово-комунальних послуг. Для її отримання необхідно звернутися до соціальних служб та надати відповідну заяву й декларацію про доходи», - пояснюють в ПФУ.

Також для пенсіонерів передбачена  безоплатна юридична допомога, яка повністю або частково фінансується з державного бюджету.

Окрім того, згідно ст. 281.1. Податкового кодексу України, пенсіонери за віком звільнені від сплати земельного податку.

Ця пільга поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
  • для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Слід зазначити, що до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Професійний шлях фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної почався з роботи з дітьми, але з часом вона змінила напрямок і стала працювати в реабілітації військових. Як вона прийшла до такого рішення? Чим відрізняється робота з військовими від роботи з дітьми? Все це розглянемо у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду, буде цікаво.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube