Більш ніж половина країн світу легалізували криптоактиви: хто лідери і де криптовалюта заборонена взагалі

Лідером у легалізації є Європа - показник становить 95%

Криптовалюти, біткоїн
Експансія ринку цифрових активів у глобальну фінансову систему безперервна

Більш ніж половина країн світу легалізували крипто валюту. Про це йдеться в новому звіті аналітичної платформи CoinGecko. Аналіз показав, що цифрові активи схвалили 119 держав і 4 заморські території Великої Британії. Таким чином понад 60% країн світу легалізували криптовалюти.

Європа – в авангарді

Лідерами процесу легалізації криптовалют виступає європейський регіон, де цифрові активи узаконили 39 із 41 країни — 95%.

Винятком стали Північна Македонія, де обіг криптоактивів під забороною, і Молдова, яка досі не визначила їхній юридичний статус.

У Північній і Південній Америці 24 країни легалізували криптовалюти, що становить 77,4% від усіх держав у регіоні. Болівія офіційно заборонила цифрові активи, а Гватемала, Гаїті, Нікарагуа, Парагвай, Уругвай і Гаяна не сформували свою позицію щодо цього питання.

Більш ніж половина країн світу легалізували криптоактиви: хто лідери і де криптовалюта заборонена взагалі 1

Схожий відсоток схвалення криптовалют продемонструвала Азія. Тут 77,7% країн узаконили використання цифрових активів. Найменший відсоток глобальної легалізації припав на африканські держави. Лише 38,6% країн регіону схвалили використання цих активів.

Криптовалюта легалізована, а законодавство не врегульоване

Аналітики зазначають, що легалізація криптовалют і остаточне регулювання цифрових активів — це різні речі. Зі згаданих у звіті 119 країн, лише 62 (52,1%) підготували всеосяжне законодавство з цього питання.

Порівняно з 2018 роком кількість держав, які забезпечили законодавче регулювання криптовалют, зросла на 53,2%.

Більш ніж половина країн світу легалізували криптоактиви: хто лідери і де криптовалюта заборонена взагалі 2

З 62 країн серед лідерів із впровадження законів щодо цифрових активів 38 є окремими державами поза блоками, а 22 входять до складу Європейського союзу. Четвірка, що залишилася, є заморськими територіями Великої Британії.

«Половина країн, які легалізували криптовалюти, не впровадили надійну нормативно-правову базу. Це викликає потенційну стурбованість з приводу захисту інвесторів і брак ясності для бізнесу, що працює в галузі», зазначають експерти CoinGecko.

Які країни схвалили біткоїн, як законний платіжний засіб?

У звіті сказано, що лише дві країни світу схвалили криптовалюту як законний платіжний засіб. Йдеться про Сальвадор і Центральноафриканську республіку (ЦАР).

Сальвадор схвалив біткоїн як платіжний засіб з автоматичною конвертацією в долари США у вересні 2021 року. Це сприяло впровадженню цифрових активів у фінансову систему країни. У січні 2023 року Сальвадор зробив ще один крок до регулювання криптовалют. Уряд країни ухвалив закон «Про цифрові цінні папери», який класифікує біткоїн як «цифровий товар», а інші активи визначає як «цінні папери».

«Всупереч прогресивному регулюванню криптовалют поширення біткоїна в Сальвадорі залишається на низькому рівні. Згідно з дослідженням Triple-A, лише 1,72% населення володіють цим цифровим активом. Сальвадор посідає 55 місце в індексі прийняття криптовалют», - зазначають аналітики.

На тлі нещодавнього ралі біткоїна, країна отримала $3,6 млн нереалізованого прибутку на своїх інвестиціях у біткоїн.

Що стосується ЦАР, то вона стала другою країною, яка прийняла біткоїн як законний платіжний засіб. Це сталося у квітні 2022 року. Однак експеримент із впровадженням першої криптовалюти виявився недовгим, вказують у CoinGecko. У березні 2023 року уряд ЦАР скасував рішення про легалізацію біткоїна.

«Це сталося з огляду на кілька чинників: високий рівень бідності, проблеми з наявністю інтернету в населення й обмежений доступ до електрики. Усе це стало перешкодою на шляху впровадження біткоїна як платіжного засобу», - вважають аналітики.

Де криптовалюта поза законом

Станом на грудень 2023 року, 22 країни світу повністю заборонили транзакції криптовалюти на своїй території. Ще два роки тому такі обмеження діяли лише в 9 державах.

Більша частина країн (13), де криптовалюти незаконні, розташовані в Африці, ще сім — представники азійського регіону. У Європі заборону на цифрові активи встановила Північна Македонія, а в Південній Америці обмеження ввела Болівія.

Проте незаконність використання криптоактивів не означає, що населення повністю відмовилося від них, йдеться у звіті. Згідно з наявною інформацією, у Китаї цифровими активами володіють 58 млн осіб. Це одна з найбільших країн за обсягом торгів у криптоактивах попри заборону.

Аналогічна ситуація спостерігається в Єгипті, Болівії, Іраку, М’янмі та низці інших країн. У деяких із них володіння криптовалютою може призвести до тюремного терміну, що не заважає частині населення використовувати цифрові активи, вказують у CoinGecko.

"Ба більше, попри чинні заборони, Єгипет і Китай входять до топ-30 країн глобального індексу впровадження криптовалют за 2022 рік", - зазначають аналітики.

Загалом звіт свідчить про безперервну експансію ринку цифрових активів у глобальну фінансову систему, вважають у CoinGecko. Більшість країн легалізували криптовалюти та працюють над адаптацією законодавства під нові реалії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube