За рік біткоїн зріс більш ніж удвічі
Третього грудня, вперше цього року ціна найдорожчої криптовалюти – біткоїна – перевищила позначку в $40 тис. Найбільша і найвідоміша криптовалюта у світі зросла на 51,1% порівняно з річним мінімумом у $26533, зафіксованим 11 жовтня. Про це повідомляє Reuters.
Найбільша світова валюта під час недільних торгів досягла $40210, що є найвищим показником з квітня 2022 року. На початку азіатського дня в понеділок, 4 грудня, вона була стабільною на рівні $40011 у слабкій торгівлі.
Найбільша і найвідоміша криптовалюта у світі зросла на 51,1% порівняно з річним мінімумом у $26533, зафіксованим 11 жовтня.
"За рік біткоїн зріс більш ніж удвічі, оскільки він вийшов із депресії так званої «криптозими», яка послідувала за скандалами, включаючи крах біржі FTX минулого року", - повідомляється у виданні.
Ризиковані інвестиції та інші чутливі до процентних ставок активи, такі як золото, також різко зросли протягом останніх кількох тижнів, оскільки ринки роблять ставку на те, що Федеральна резервна система США закінчила підвищення ставок і почне їх знижувати.
Біткоїн - це перша та найвідоміша у світі криптовалюта, або ж "цифрова валюта". Вона була вперше застосована у 2009 році. Бум популярності даної валюти прийшовся на середину та другу половину десятих.
Фактично, біткоїн представляє собою децентралізовану електронну платіжну систему з умовною одиницею грошей - цим самим біткоїном. BitCoin не має централізованого управління та емітентів. Транзакції з цифровим підписом між двома адресами передаються до всіх вузлів мережі peer-to-peer, а самі дані про переміщення біткоїнів зберігаються у дубльованій базі даних.
Досі невідомо, хто саме створив цю криптовалюту. Формальним творцем є Сатосі Накамато. Це, вочевидь, псевдонім людини або групи людей, яка написала перші протоколи майбутньої цифрової валюти. Реальна ж особистість творця біткоїну невідома широкому загалу й дотепер.
Варто зауважити, що цифрові активи не мають державних регуляторів, вони не підкріплені золотом, іншою валютою або будь-яким цінним металом. Вартість визначається затребуваністю серед користувачів. Простіше кажучи, криптоактив коштуватиме стільки, скільки за нього готова запропонувати аудиторія - ось чому курси біткоїну постійно скачуть, вимірюючись не просто тисячами, а подекуди й десятками тисяч доларів різниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.