Бізнес готовий сумлінно платити податки, але категорично проти податкових перевірок - адвокат пояснив, у чому справа

Адвокат вказує, що на оскарження неправомірних дій податкової йдуть роки

Податкові перевірки
Адвокат про прискіпливі перевірки бізнесу

Представники бізнесу та суспільства хочуть платити податки й не бажають, щоб до них ходили з перевірками. Тому держава з агресора стосовно бізнесу має перетворитися до сервісної організації. Про це в інтерв'ю Інформатору розповів керуючий партнер адвокатського об'єднання "Evrika Law", член Ради Комітету Національної асоціації адвокатів із питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков. 

 

"Звичайно, до цього пройдуть роки. Але ще 10 років тому, працюючи з підприємцями, ми розуміли, що кожен тиждень до них хтось приходить. Це більше стосується мільйонників. Якщо у підприємства є 20-30 мільйонів гривень обороту – кожна служба починає ходити: починаючи від пожежників та податківців. Тільки закінчується планова перевірка – через місяць вже відбувається позапланова. Зараз цього менше. Тому ми, як суспільство, констатуємо, що до повномасштабного вторгнення мали позитивну динаміку. Зараз маємо кроки назад. Це сталося тому, що катастрофічно не вистачає грошей для бюджету. Тому що в десятки разів збільшилася кількість правоохоронних органів, які тиснуть на бізнес", - вказав Шабельніков.

На оскарження неправомірних дій податкової йдуть роки. Для бізнесу це означає, що він залишився без комп’ютерів, які вилучили під час обшуку. 

"У зв’язку з ліквідацією суду в Києві всі справи перекочували в обласний Адміністративний суд, який їх розглядає. І фактично з моменту подачі позиву до моменту прийняття рішення може пройти рік. Для бізнесу це означає, що він залишився без комп’ютерів, які вилучили під час обшуку. І щоб їх повернути – пройдуть місяці й роки, щоб це доводити у суді. Так не має бути. Ми повинні мати зрозумілу ситуацію: якщо такі дії відбулися, то у нас є орган, який на протязі тижнів-місяця поверне техніку бізнесу, і він зможе з нею працювати. Але цього сервісу немає. Тому відкрито, як суспільство, про це говоримо, що в умовах воєнного стану треба зменшувати тиск на бізнес, навпаки давати йому заробляти гроші, сплачуючи податки", - наголосив Шабельніков.

Шабельніков розповів, як діє Служба безпеки. Вони шукають російський слід у будь-яких підприємствах, які працюють в певних галузях.

"І це досить легко знайти: наприклад, ручку чи олівець підприємство купило в країні-агресорі років 10 тому. Порушується провадження за державну зраду. І до всіх контрагентів підприємства приходять з обшуками. Ось таке ноу-хау від органу контролю, коли державна зрада перетворюється на метод збирання грошей. Тому що більшість тих людей, до яких прийдуть та вилучать всю техніку з підприємства, захоче її повернути. І прийде до того ж слідчого і буде про щось просити", - пояснив Шабельніков.

Бізнес мало позитивного відчув від держави. Зараз ця тема підіймається.  

"Навіть на фоні великого бізнесу збираються круглі столи. Бізнес каже: там відіймають землю, там – приміщення, а там – навіть підприємства, рейдерство. Що ми чуємо: навантаження не те що не зменшується, але навіть йде захоплення тих чи інших сфер, цікавих певним людям в нашій державі. Тому що вони розуміють, що коштом цього механізму державної структури, яка буде тиснути, їм все зійде з рук. І так до кінця воєнного стану. Так не має бути", - вважає Шабельніков. 

Якщо підприємець оскаржує, подає позиви до суду, то з часом матиме імідж, що він діє по закону. І до нього ходити не будуть.

"Тому що кожен податківець, який знає це підприємство в районі, буде розуміти, що він туди ходив, що там все чітко. І що в разі своїх незаконних дій він отримав собі купу проблем. То навіщо тоді створювати проблеми для бізнесу? Так і розмикається коло: не створюйте проблем для бізнесу – бізнес буде наповнювати бюджет і працювати "в білу", - резюмував Шабельніков. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube