Прийнятий закон про онлайн-комунікації податкової з платниками податків: що зміниться

ВР прийняла зміни до Податкового кодексу щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства

Податки, перевірки
Податківці з платниками податків можуть зв'язуватися онлайн

Зміни до ПК тепер дозволяють платникам податків зв'язуватися з контролюючим органом через відеоконференцію для обговорення скарг та перевірок. Про результати голосування стало відомо 23 лютого. За законопроект - 269 депутатів.

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає онлайн-комунікацію із податковою, а також скасування відповідальності за помилкове зазначення платником податків у платіжних документах неправильного бюджетного рахунку отримувача коштів за умови своєчасної сплати.

Нагадуємо, що до другого читання в законопроект було внесено ряд правок, які були враховані депутатами.

«Було підтримано поправку Ніни Южаніної щодо невключення до оподатковуваного доходу сум благодійної допомоги «військовослужбовцям (резервістам), які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я у разі, якщо такі особи безпосередньо перебували в районах здійснення бойових дій, або на користь членів сімей таких військовослужбовців, які загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва», - повідомила на своїй сторінці в Телеграм нардеп Ірина Геращенко.

Законопроект також спрямований на те, аби вирішити питання налагодження обміну інформацією між податковими органами та Центральним депозитарієм цінних паперів і депозитарними установами, уповноваженими обслуговувати рахунки власників часток товариств в обліковій системі часток товариств.

Також законом передбачено:

  • скорочення термінів бюджетного відшкодування;
  • осучаснити порядок залучення товарних бірж до продажу майна, що перебуває у податковій заставі;
  • надати можливість врахування прохання платника податків про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, реєстрації платником податку на додану вартість та єдиного податку не лише при державній реєстрації нової юридичної особи, але й під час подання заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу;
  • скасувати обмеження для платників мінімального податкового зобов’язання щодо строку для звернення про проведення звірки даних, який наразі становить лише тридцять днів з дня вручення ППР та інше.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube