В Україні хочуть збільшити неоподаткований ліміт на посилки за кордон - подробиці

Читать на русском

Наразі обов’язок для подання митної декларації бізнесом існує для товарів вартістю понад 150 євро

Читать на русском
Ліміт на посилкиза кордон
Неоподаткований ліміт посилок за кордон можуть підвищити до 1000 євро

Наразі обов’язок для подання митної декларації бізнесом існує для товарів вартістю понад 150 євро

Поріг вартості товарів, які пересилаються ФОПами та підприємствами за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях без письмового декларування, хочуть підвищити до 1 тисячі євро. Це дозволить зменшити витрати бізнесу та прискорити логістику. Наразі ліміт встановлений на 150 євро.

Про це заявив голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він вказує, що питання щодо підвищення ліміту на посилки за кордон перебуває на обговоренні. 

"Обговорили сьогодні з бізнесом, поштовими та експрес-перевізниками, а також представниками НБУ, Мінфіну та Держмитслужби питання підняття порогу вартості товарів, які пересилаються ФОП та підприємствами за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях, без письмового декларування. Наразі обов’язок для подання митної декларації бізнесом існує для товарів вартістю понад 150 євро. Вважаю за доцільне збільшити такий поріг до 1 тисячі євро. Зазначене зменшить витрати бізнесу та прискорить логістику. Домовились зустрітися через тиждень для обговорення змін до законодавства з цього питання", - вказав Гетманцев. 

Порядок декларування товарів 

18 січня 2023 року набрали чинності пункти 1, 3, 4, 6–8, 10, 11 розділу І Закону України від 25.01.2022 №1999-ІХ "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування". Зазначеним законом змінено порядок декларування товарів, що переміщуються в міжнародних поштових та міжнародних експрес-відправленнях. Новий порядок полягає у:

  • поданні тимчасового реєстру з нарахуванням митних платежів, а також сплати цих платежів у строк не більше 30 днів з дати оформлення відповідного тимчасового реєстру,
  • поданні додаткового реєстру з одночасною сплатою митних платежів,
  • поданні лише додаткового реєстру (зокрема, якщо товари не підлягають оподаткуванню).

Такі тимчасові та додаткові реєстри МПВ/МЕВ замінюють митні декларації. Реєстри подає оператор поштового зв’язку чи експрес-перевізник, коли сумарна фактурна вартість:

  • товарів підприємств не перевищує еквівалент 150 євро,
  • товарів громадян не перевищує 10 тисяч євро.

Також підвищено ліміт зі 100 до 150 євро для отримання МПВ/МЕВ без оподаткування податком на додану вартість. Тобто громадяни мають сплатити платежі з суми, що перевищує 150 євро: наприклад, якщо вартість товару 180 євро, то платежі сплачуються з суми 30 євро.
У цілому, Закон України та інші нормативно-правові акти, розроблені для реалізації його положень, спрямовані на прискорення виконання митних формальностей та доставку МПВ/МЕВ одержувачам в Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.