Мораторій на перевірки бізнесу потрібно зберегти: Державна регуляторна служба

Читать на русском

Президент оголосив мораторій на обшуки у бізнесу на три місяці. Крім цього, мають перевірити як податкова блокує накладні, на що часто скаржаться підприємці.

Читать на русском
скарги, перевірки, обшуки, бізнес
Сформують Раду з підтримки підприємництва

Президент оголосив мораторій на обшуки у бізнесу на три місяці. Крім цього, мають перевірити як податкова блокує накладні, на що часто скаржаться підприємці.

У 2023 році було проведено близько 23 тисяч перевірок бізнесу. Це в 9 разів менше ніж у 2021-му. Водночас це більше ніж у 2022 році, тому що бізнес адаптувався до умов воєнного стану. 

Тому краще не заважати бізнесу працювати. Для цього потрібно не збільшувати, а зменшувати кількість заходів контролю. Про це повідомив голова Державної регуляторної служби Олексій Кучер

«Загальна тенденція лишається незмінною – перевірок в країні в рази менше й нічого страшного не сталось, тож й надалі наполягатиму на збереженні мораторію», – заявив Олексій Кучер.

Найчастіше минулого року підприємців перевіряли: Держпродспоживслужба (9458 перевірок), Пенсійний фонд (9117), Держпраці (2178), ДСНС (635). В загальному підсумку заходи державного контролю здійснювали 17 органів.

Своєю чергою, Державна регуляторна служба у 2023 році провела 77 перевірок контролерів, за результатами яких:

  • видано 14 розпоряджень про усунення порушень у сфері ліцензування;
  • складено 9 приписів щодо порушень з питань видачі дозволів;
  • складено 30 подань про усунення порушень здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Підприємці скаржаться на податкову

Офіс бізнес-омбудсмена, який займається досудовим врегулюванням суперечок між бізнесом і органами контролю, розповів, де та на що найбільше скаржилися у 2023 році. За минулий рік від підприємців Києва поступило 38% усіх скарг. 

На другому місці Львівська область. Звідки Офіс бізнес-омбудсмена отримав 8% звернень. З Одещини було 6% нарікань, а з Київщини та Харківщини – по 6% скарг.

Найбільше на перевірки нарікав малий та середній бізнес. Від цих підприємців отримали 65% від усіх звернень. Великий бізнес, судячи зі всього, вирішував свої проблеми самотужки. Від нього до бізнес-омбудсмена звернулись лише у 35% випадків за минулий рік.

В розрізі походження капіталу, то серед скаржників найбільше було тих, чий капітал з України (85% звернень). Іноземний бізнес звертався по допомогу у 15% випадків.

Найбільше українські та іноземні підприємці у 2023 році нарікали на податкову (64% від усіх звернень), на обшуки правоохоронців (12% скарг) та на митницю (8% звернень).

Нагадаємо, що нещодавно президент оголосив мораторій на обшуки у бізнесу на три місяці. Крім цього можуть перевірити, як податкова блокує накладні, через що було багато скарг від підприємців.

«Уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших законів, щоб максимально обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на «білий», легальний бізнес», - йдеться у зверненні Володимира Зеленського.

Інформатор розповідав, про які види податкових перевірок повідомляється із зазначенням дати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.