У Верховну Раду внесли законопроект, який передбачає запровадження мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг для деяких побутових споживачів через борги
На початку 2024 року уряд своїм рішенням скасував мораторій на стягнення заборгованості за послуги ЖКГ. Постачальники можуть знову нараховувати пеню або припиняти обслуговування клієнтів. Проте, 20 лютого стало відомо, що у ВР зареєстрували новий законопроект стосовно боргів за комуналку.
В Раді зареєстрували законопроєкт № 11015 "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо встановлення заборони нарахування, стягнення штрафів та припинення надання житлово-комунальних послуг для соціально вразливих категорій осіб в період дії воєнного стану". Автори законопроекту - Володимир Мороз, Валерій Гнатенко і Євген Яковенко. Про це свідчить інформація на парламентському сайті.
Документ встановлює заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати чи неповної оплати. Зокрема, законопроєкт передбачає підтримку таких вразливих категорій громадян:
Заборону на нарахування, стягнення штрафів та припинення надання комунальних послуг вищевказаним категоріям громадян хочуть встановити до припинення чи скасування воєнного стану в країні.
Основна причина скасування мораторію — це зростання заборгованості за житлові комунальні послуги. Зокрема сьогодні борг населення за спожитою електроенергією збільшився на 41% у порівнянні з довоєнним часом. Про це розповів голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський. За словами Костянтина Ущаповського, для нормального функціонування енергосистеми України необхідні значні ресурси, тому скасування мораторію була вимушеною мірою.
Нагадаємо, уряд України 29 грудня 2023 року скасував мораторій на відключення комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги.
У нових правилах передбачено, що заборона на відключення комунальних послуг та нарахування штрафів та пені діятиме лише на тимчасово окупованих територіях і там, де ведуться бойові дії. Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Ця заборона також діятиме, якщо нерухоме майно споживача було пошкоджене внаслідок бойових дій і якщо він повідомить про це відповідного виконавця комунальної послуги.
Чи є вбивство Навального початком боротьби російської влади проти опозиціонерів? Хто може бути наступним? Ці запитання актуальні сьогодні. У нашому відео ми звернемося до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб розглянути ці питання та вислухати його думку. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти ситуацію краще.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.