В Раді підготували зміни в оформленні та обміні паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон: що пропонується

Група народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроект щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном

Паспорт
В Україні можна одночасно оформити два паспорти

Влітку 2024 року закінчиться експериментальний проект щодо можливості одночасного оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта. Проте, скоріш за все,  нововведення залишиться. Про це стало відомо 20 лютого з коментарів юристів щодо зареєстрованого законопроекту про надання окремих адміністративних послуг громадянам України.

Депутати Верховної Ради, серед яких депутати від «Слуги народу» Олександр Мережко, Микита Потураєв, Олена Шуляк та інші 16 лютого зареєстрували законопроект 11017 щодо надання окремих адміністративних послуг громадянам України, у тому числі за кордоном.

Законопроектом, зокрема, пропонується законодавче закріплення:

  • можливості одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон;
  • оформлення через державне підприємство, що належить до сфери управління Державної міграційної служби, паспорта громадянина України та/або паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України.

Також проектом Закону передбачається, що паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особам, які досягли 65 років, а термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України здійснюється у строк не пізніше, ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції).

За інформацією Державної міграційної служби, з часу впровадження експериментального проекту, паспорта громадянина України для виїзду за кордон через державне підприємство Державної міграційної служби, за кордоном оформлено:

  • 188 570 паспорти громадянина України у формі ID-картки;
  • 516 719 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

«Враховуючи зазначене, є підстави вважати, що відповідний експеримент є успішним. Водночас беручи до уваги, що строк експериментального проекту завершується вже влітку, а чисельність громадян за кордоном залишається значною, вбачається необхідність закріплення на рівні закону відповідних норм щодо можливості надання державним підприємством ДМС зазначених послуг за кордоном», - йдеться в поясненні до законопроекту.

У даному аспекті важливим є той факт, що за надання відповідних послуг сплачуватиметься саме адміністративний збір, який потраплятиме в бюджети саме на території України.

Досить успішно зарекомендував себе й експериментальний проект щодо можливості одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон. За інформацією ДМС відповідною послугою щодо одночасного оформлення документів станом на січень 2024 року скористалися 585 431 осіб.

Враховуючи, що цей експериментальний проект також завершується влітку 2024 року, з метою збереження зручної послуги, яка користується попитом, законопроектом пропонується закріпити послугу на постійній основі.

Окремою проблемою, на врегулювання якої спрямовано проект, є той факт, що паспорт громадянина України у формі картки оформлюється на кожні 10 років і не враховує особливостей людей похилого віку. Найбільш гостро ця проблема стосується громадян похилого віку, які проживають на тимчасово окупованих територіях України. З метою її вирішення законопроектом пропонується встановити безстроковий термін дії паспорта громадянина України у формі картки для осіб, які досягли 65 років.

Росія надсилає сигнали Заходу про свою готовність до переговорів. Цю позицію спочатку висловив у приватному інтерв'ю Путін, а пізніше підтвердили Небензя в ООН та голова МЗС Росії Лавров. Щодо цих заяв має свою думку відомий політолог Андрій Золотарьов. Чи це лише продовження традиційної риторики Росії, чи намагання привернути увагу Заходу до діалогу, чи навіть спроба створити платформу для майбутніх переговорів з можливим президентом США, який, можливо, буде представником республіканської партії? Докладніше про це розповість у відео Андрій Золотарьов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube