Оформлення паспортів здійснюватиметься за умови наявності військово-облікових документів: законопроєкт

Читать на русском

30 січня Кабмін зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію

Читать на русском
Паспорт, мобілізація
Оформлення паспорта тільки за наявності військово-облікових документів

30 січня Кабмін зареєстрував у Раді новий законопроєкт про мобілізацію

Кабінет міністрів у новій редакції законопроєкту про мобілізацію вніс зміни, які стосуються чоловіків призовного віку за кордоном. Уряд пропонує заборонити будь-які консульські дії в закордонних дипломатичних установах без наявності у чоловіків військово-облікових документів.

Зокрема, це стосується оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта.

"В умовах воєнного стану оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон розміщеним за межами України відокремленим підрозділом (філією, представництвом) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби, громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є призовниками, військовозобов’язаними або резервістами, здійснюється за умови наявності у вказаних осіб військово-облікових документів", - йдеться в законопроєкті.

Оформлення паспортів здійснюватиметься за умови наявності військово-облікових документів: законопроєкт 1

Виняток становить лише оформлення посвідчення на повернення в Україну, консульські дії щодо дітей, якщо другий батько – іноземець та оформлення спадщини.

Наразі чоловіки призовного віку можуть оформлювати паспорти, не пред'являючи при цьому військово-облікові документи, до яких відноситься посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

Кабмін затвердив новий законопроєкт про мобілізацію та направив його до Ради

У Верховну Раду України 30 січня внесли новий законопроєкт №10449 про мобілізацію. У ньому йдеться про цілий ряд змін, які запропонували у Міноборони України. Серед основних можна виокремити визначення чіткого терміну служби під час воєнного стану, звільнення людей з інвалідністю від служби, можливість щорічної відпустки та додаткових відпусток для звільнених з полону, які вирішили продовжити службу тощо.

Законопроєкт також вносить зміни в онлайн-систему оновлення даних військовозобов'язаних та дозволяє переїзд до інших міст без спеціального дозволу.

Основні положення нового законопроєкту щодо мобілізації:
  • Зміна призовного віку з 27 на 25 років.
  • Місцеві адміністрації, місцеві органи влади "забезпечують прибуття" призовників до ТЦК.
  • Для виїзду за кордон усім особам чоловічої статі від 18 до 60 років (хто входить до дозволених категорій) необхідно додатково пред'являти військовий квиток з відміткою про зняття з обліку (норма не поширюється на дипломатів і членів їхніх сімей). Це те, що вже де-факто ввели на кордоні.
  • Громадяни зобов'язані реєструвати електронний кабінет, куди надсилатимуть повістки.
  • З'явитися до ТЦК слід або в строк, зазначений у повістці, або протягом 60 днів від початку проведення мобілізації, щоб уточнити свої дані через ЦНАП, або електронний кабінет призовника, або в ТЦК.
  • Громадяни, які перебувають у запасі, можуть залучатися до робіт оборонного характеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.