Як в Україні отримати паспорт разом з ІПН: інструкція

Читать на русском

Українцям нагадали, які правила щодо оформлення паспорта

Читать на русском
Експерти пояснили, як відбувається отримання паспорта в Україні
Документи

Українцям нагадали, які правила щодо оформлення паспорта

В Україні протягом місяця з дня народження потрібно отримати паспорт громадянина України (вперше в 14 років). Зараз отримати паспорт громадяни мають можливість одразу з номером картки платника податків. Для цього не потрібно звертатися додатково до державних органів. 

Про це розповіли на офіційному порталі Дія. Зазначається, що для отримання паспорта України потрібно зібрати такі документи: свідоцтво про народження, довідку про реєстрацію місця проживання та документи, що посвідчують батьків або одного з них.   

З цими документами необхідно звертатися до центру надання адміністративних послуг, підрозділу Державної міграційної служби чи центру обслуговування “Паспортний сервіс” ДП “Документ” за зареєстрованим місцем проживання. Коли громадянин отримує ID-картку з номером картки платника податків, документ буде дійсним ще чотири роки. 

Тобто, після отримання ID-картки її не потрібно змінювати ще чотири роки. При цьому слід зауважити, що номер картки платника податків змінюватися не буде. У випадку, якщо є необхідність отримати паперову довідку з номером картки платника податків, треба звернутися до органу податкової служби.

Як додати паспорт в Дія?

Для цього потрібно авторизуватися в застосунку Дія. Після авторизації ID-картка автоматично відобразиться в Дії за наявності всіх даних у реєстрі Державної міграційної служби. У випадку з паспортом-книжечкою інформація не буде автоматично підтягуватися в застосунок. Для отримання цифрового паспорта потрібно звертатися до найближчого управління ДМС, ЦНАП або центр обслуговування "Паспортний сервіс".   

Проте важливо підкреслити, що якщо громадянин є Вимушено переміщеною особою, може знадобитися більше документів, які посвідчують особу. Зокрема:

  •  Закордонний паспорт;
  •  Водійське посвідчення;
  •  Атестат;
  •  Диплом про вищу освіту;
  •  Свідоцтво про шлюб;
  •  Особова картка працівника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.