Що може статися через великий борг за комунальні послуги
Для того, щоб дізнатися, чи є в громадянина борг за комунальні послуги, потрібно звернутися до ЖЕКу або ОСББ. Вказавши свій особовий рахунок людина може дізнатися, які розрахунки проводилися клієнтом. При здійснені виплат вказується конкретний платник: у випадку несвоєчасних виплат може бути пред'явлено судовий позов. У результаті через борг за комунальні послуги можуть бути проблеми з майном, кредитною історією тощо.
Як передає finance.ua, інформацію наявність заборгованості також можна дізнатися через ПриватБанк та Ощадбанк, а також через Укрпошту, у мобільному застосунку банків у розділі комунальних платежів (вказавши відповідну адресу). Якщо у вас наявний борг, то краще якнайшвидше вирішити проблему, щоб не були застосовані санкції. Що може зробити виконавець у разі рішення суду про стягнення заборгованості:
Слід підкреслити, що це стосується також пенсіонерів. Єдина різниця лише в тому, що у випадку пенсійних банківських карток списувати до 50% пенсійної виплати, але залишок не має бути меншим за прожитковий мінімум. Також інформація про борг за комунальні послуги може бути передана до Бюро кредитних історій, а значить - у майбутньому буде важко отримати кредит.
У випадку, якщо борг перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (142 тисячі гривень станом на лютий 2024 року), то виконавець може:
Якщо немає можливості сплатити всю суму боргу одразу, то варто звернутися до постачальника та укласти договір про реструктуризацію. Це рівномірно розподілені на певний термін добровільні виплати боргів за:
Сплату заборгованості можна розтягнути на термін до 60 місяців (у залежності від суми боргу та рівня доходів на момент укладання договору). Важливо, що загальна сума платежів не повинна перевищувати 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї, а для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги – 20%. Крім того, в деяких випадках борги можуть списати. Це стосується лише тих ситуацій, коли постачальник послуг звернеться до суду щодо стягнення заборгованості. У тому разі, якщо суд став на бік споживача, то борг можуть списати:
Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.