Блокування кордону з Румунією може вплинути на вартість пального - експерти

Читать на русском

Ціни на пальне наразі залишаються стабільними

Читать на русском
Паливо
Холодна погода заважає відновленню активного споживання палива

Ціни на пальне наразі залишаються стабільними

Учасники ринку пального занепокоєні діями румунських фермерів, котрі в суботу 13 січня заблокували кордон з Україною та продовжили акцію протесту у неділю 14 січня. Наразі ціни на пальне не залежать від акції – на них впливає збільшення цін на зовнішньому ринку наприкінці тижня.

Передумов до зростання цін на АЗС поки немає

За словами засновника групи компаній "Прайм" Дмитра Льоушкіна, передумов до зростання роздрібних цін на пальне в Україні зараз нема. Холодна погода заважає відновленню активного споживання палива. Хоча ринок і готувався до підвищення цін після атаки США на хуситів та пов'язане з ним зростання цін на нафту, після того як ціни відкотилися учасники ринку відмовились від ідеї підвищення ціни. Однак, на думку Льоушкіна, блокування кордону румунськими фермерами викликає занепокоєння учасників ринку.

"Після блокування польського кордону, а також аналогічних акцій на словацькому та угорському кордонах кордон з Румунією є надзвичайно важливим. Це чи не єдиний стабільний канал поставок який у нас залишився. Блокування цього кордону матиме значний вплив в першу чергу на автогаз, а потім і на дизпаливо", - сказав Льоушкін.

Ціни на дизпальне помірно ростуть

За даними закритої аналітики профільного видання "Нафторинок" у п'ятницю 12 січня ціни на дизпальне в гуртовому сегменті повернулися до зростання, чому сприяло збільшення цін на зовнішньому ринку наприкінці тижня.

Спотовий ринок дизпалива в Європі зростав останні три дні, збільшившись з 8 січня на 5,1-5,7%. Тож станом на 12 січня, середня вартість дизпального з постачанням автотранспортом зросла на 0,4% (+0,18 грн/л) порівняно з четвергом до 44,17 грн/л. Окремі гуртові пропозиції пального було збільшено на 0,5 грн/л й вище, в залежності від регіону продажу.

Імпорт дизпалива за 1-10 січня знизився на 24% порівняно з аналогічним періодом грудня. Обсяги постачання цього виду пального паливовозами знизилися на 16,2%, тоді як частка імпорту автопартіями у січні збільшилась на 1,9 в.п. щодо грудня, до 20% загальних надходжень. Середній показник добового імпорту дизпального у першій декаді січня залишається мінімальним за 2023-2024 роки.

Ціни на бензин стабільні

Середні ціни на бензини у гурті станом на 12 січня зазнали незначних різносторонніх змін. Активності ринку додали повернення пропозицій частини імпортерів та трейдерів, які пропонують дешевий імпортний ресурс бензину А-95 у портах. Середня вартість А-92 зменшилась на 0,05% (–0,02 грн/л) щодо 5 січня, до 40,82 грн/л, а середня А-95 збільшилась на 0,50% (+0,22 грн/л), до 44,41 грн/л.

Найнижчі пропозиції А-92 оголошені у столичному регіоні від 40,28 грн/л, зменшились на 0,12% (–0,05 грн/л). Пропозиції імпорту А-95 у південних портах починались від 42,50 грн/л (+0,03 грн/л або 0,07%). На південно-західному кордоні, у Чернівецькій області – від 42,15 грн/л, зменшились на 0,82%. На західному кордоні, у Львівській області – від 42,70 грн/л, знизились на 0,12%. У столичному регіоні, найнижчі ціни встановлені від 41,43 грн/л, зменшились на 1,36%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.