Бронювання медиків: як це відбуваться - роз'яснення МОЗ

У МОЗ пояснили, як змінилися правила бронювання, і як відбувається це для працівників медичної сфери

Медики
У МОЗ роз'яснили, як тепер відбувається бронювання від мобілізації для медиків

Нещодавно уряд вніс зміни до постанови №  76, яка регулює порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що це значить, і як тепер відбуватиметься бронювання від мобілізації для медичних фахівців.

Зазначається, що нова редакція набула чинності 8 червня 2024 року. Що це змінило:

  • Порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану (у ньому серед іншого передбачена можливість бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (портал «Дія»);
  • Критерії та порядок, за якими визначають, чи є підприємство, установа чи організація критично важливим для функціонування економіки, забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань та життєдіяльності населення в особливий період.

При цьому пояснюється, що це підприємство може бути визначено критично важливим для національної економіки у сфері охорони здоров'я (МОЗ) або для задоволення потреб територіальної громади (ОДА/КМДА або ОВА/КМВА). Цей статус потрібно підтверджувати щороку. Підприємство матиме право бронювати до 50% своїх співробітників. У випадку, якщо кількість таких працівників збільшилася після цієї дати, розрахунок проводиться на дату подання списків.

Строк дії відстрочки не може перевищувати 12 місяців. Військовозобов'язаних можуть бронювати незалежно від військового звання, віку чи спеціальності, крім тих, хто не підлягає призову за законом. При цьому право на відстрочку буде зберігатися, якщо людину переводять на іншу посаду. Документ, який підтверджує відстрочку, - це витяг, засвідчений підписом керівника та печаткою підприємства (за наявності). Згодом підприємство повинно надіслати повідомлення про бронювання до територіального центру комплектування протягом п’яти днів.

Як відбувається бронювання у сфері охорони здоров'я:

  • Підприємство подає до МОЗ або ОВА/КМВА обґрунтоване звернення про визнання критично важливим;
  • МОЗ або ОВА/КМВА ухвалює рішення і видає розпорядчий документ (від дати його видання підприємство визнається критично важливим);
  • Підприємство формує списки військовозобов’язаних працівників;
  • Орган, що ухвалив рішення про визнання підприємства критично важливим, направляє цей список на погодження до Міноборони та затвердження – до Мінекономіки;
  • Цей орган інформує підприємство про рішення Мінекономіки;
  • Підприємство оформлює витяги про бронювання кожного окремого військовозобов’язаного і видає їх під розпис.

Медики є військовозобов'язаними

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував ситуацію з бронюванням медиків. За його словами, керівники певних медзакладів подають відповідні списки. Важливо забезпечити надання медичної допомоги, підкреслив Ляшко, і в цивільному секторі, і для тих, хто захищає нашу незалежність. 

Він також зауважив, що бронювання медиків - це умовний процес, адже вони всі є військовозобов'язаними під час воєнного стану. Це стосується і чоловіків, і жінок. Він підкреслив, що якщо з одного медзакладу до лав ЗСУ забирають стільки спеціалістів, що це зупиняє процес, то МОЗ втручається. 

"І, повірте, нам на зустріч йде і Міноборони, і командування Медичних сил. Тому це процес постійний, і ми дивимося, як краще, як швидко перекидати певні спеціальності для того, щоб жодна із систем не зупинилась", - зазначив Ляшко.   

Міністр зауважив, що це пріоритетне питання, адже якщо військо страждатиме від нестачі меддопомоги, то відповідно завтра може не стати й цивільного медичного сектора, адже РФ знищує інфраструктуру української системи охорони здоров'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube