Частина функціоналу електронного суду буде в Дії: чим це корисно для українців, розповів міністр Федоров

Користуватися електронним судом зможуть майже 7 мільйонів людей: громадяни, прокурори, адвокати, слідчі, нотаріуси, бізнес та працівники судів

Дія, Федоров
Електронний суд буде в Дії

Віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск електронного суду. Частина його буде доступна в Дії. Це спростить документообіг, пришвидшить розгляд справ і полегшить комунікацію між учасниками справ. Про це він заявив 28 лютого.

Михайло Федоров повідомив, що цифровізація суду — це частина Державної антикорупційної стратегії.

«Електронний суд зробить систему судочинства сучасною та більш ефективною. Частина сервісів буде в онлайні та в Дії. Це спростить документообіг, пришвидшить розгляд справ і полегшить комунікацію між учасниками справ. Для суддів буде менше паперової роботи й зекономлений час", – розповів Федоров.

За його словами, зараз йде трансформація у єдину інформаційну систему, яка вже пройшла IT-аудит. Зараз перевіряють функціональність, а згодом сформують оновлену концепцію електронного суду.
Федоров зазначив, що також працюють над електронним виконавчим документом у Дії – рішенням суду, обовязковим до виконання.

"Наприклад, ви дали гроші в борг за розпискою, вам їх не повернули, ви подали до суду – і суд постановив стягнути гроші з боржника. Тобто суд видає виконавчий документ. Щоб його отримати, треба відстояти чергу, це купа паперів і витраченого часу. Після запуску послуги документ буде в Дії", – повідомив міністр.

Як це спростить життя українцям?

Ви зможете:

  • звертатися до суду онлайн, без поштової кореспонденції та зайвих поїздок
  • отримувати судові рішення в електронній формі
  • сплачувати штрафи, вносити та повертати судовий збір та застави
  • ознайомлюватися з матеріалами електронної судової справи

Частина судових сервісів вже доступна онлайн: електронний кабінет, судові засідання онлайн, контакт-центр. Також послуги в Дії: судові сповіщення, рішення та штрафи.

"Як показує досвід, саме цифровізація є одним з найефективніших інструментів для боротьби з корупцією", – заявив Федоров.

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках Росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому Росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube