У 2024 році виїзд за межі України більшості громадян відбувається виключно на підставі дійсного закордонного паспорта, виїхати за внутрішніми паспортами можна лише в окремих випадках
На початку повномасштабного вторгнення мільйони українців перетинали кордон на підставі внутрішнього паспорта. Однак впродовж двох років війни правила та вимоги змінювались та оновлювались. Які правила діють у 2024 році, детально розповіли в Visitukraine.today.
У 2023 році країни-сусіди України повернулись до загальних вимог щодо перетину українського кордону. Тому у 2024 році виїзд за межі України більшості громадян відбувається виключно на підставі дійсного закордонного паспорта. Виїхати за внутрішніми паспортами можна лише в окремих випадках.
«Якщо людина прямує з зони проведення активних бойових дій, перетинає кордон, як біженець та має об'єктивні підстави, що не може швидко поновити або оформити закордонний паспорт, тоді цій особі, як виключення, можуть дозволити перетнути кордон на підставі внутрішнього паспорта», - пояснили експерти.
В цьому випадку працівники Прикордонної служби України детально вивчають всі обставини виїзду та консультуються з представниками суміжної країни, щоб зʼясувати чи пропустять вони українця без закордонного паспорта. Раніше у Державній міграційній службі України заявили, що в українців є можливість потрапити до Грузії та Туреччини за ID-карткою (внутрішнім паспортом), для інших країн цей варіант не підходить.
В Україні затверджений чіткий перелік документів, на підставі яких громадяни країни мають право перетинати кордон:
Однак якщо під час перебування за кордоном українець втратив чи пошкодив свій паспорт, термін його дії закінчився, чи він був визнаний недійсним з інших причин, документом, який надасть право на в’їзд в Україну стане посвідчення особи на повернення в Україну.
Крім громадян України дане посвідчення можуть отримати особи без громадянства, які мають право на постійне проживання в Україні, іноземці, яких в Україні визнано біженцями або люди, які потребують додаткового захисту.
Оформлення та видача посвідчення займає від 1 до 5 робочих днів.
Для цього заявник подає до дипломатичної установи України за кордоном наступний пакет документів:
Термін дії посвідчення на повернення в Україну – 30 днів. Однак він може бути продовжений у разі хвороби, нещасного випадку чи інших особливих підстав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.