Отримання українського паспорту за кордоном: відповіді на важливі питання

Читать на русском

Як отримувати паспорт українцям за кордоном, і які правила зміняться

Читать на русском
Як отримувати закордонний паспорт за межами України в 2024 році
Паспорт

Як отримувати паспорт українцям за кордоном, і які правила зміняться

З 23 квітня 2024 року українські чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть отримувати консульські послуги в дипломатичних установах України за кордоном. Це обмеження стосується лише чоловіків призовного віку. Проте у випадку, якщо чоловік подавав заявку про надання консульської послуги (наприклад, оформлення закордонного паспорта) до 23 квітня, її буде розглянуто та опрацьовано в повному обсязі навіть після цієї дати. Виняток в обмеженні послуг буде лише для тих чоловіків, які оформлюють документи на повернення в Україну.

Як передає NV, обмеження буде знято після 18 травня 2024 року, коли набуде чинності новий закон про мобілізацію. Тоді консульства знову будуть надавати послуги українським чоловікам призовного віку, але вже за новими правилами. Тобто, чоловіки повинні будуть мати військово-облікові документи. 

Які правила будуть після 18 травня 2024 року Українські чоловіки віком від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, не зможуть отримувати консульські послуги (зокрема не зможуть оформити закордонний паспорт), якщо вони не оновили військово-облікові дані протягом 60 днів від набуття законом чинності. Тобто, після цього терміну надання таких послуг можливе лише за умови одночасного оновлення цих даних. Проте є винятки. Консульські послуги надаватимуть у випадках:

  • оформлення посвідчення особи на повернення в Україну;
  • вчинення консульських дій щодо дітей громадянина України, другий з батьків яких є іноземцем або особою без громадянства;
  • вчинення дій за заявами громадян України, які перебувають під арештом, затримані чи позбавлені волі за кордоном.

Як можна уточнити свої військово-облікові дані за кордоном:

  • через офіційну електронну адресу або офіційний номер телефону ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку;
  • через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (якщо такий є).

Зазначається, що електронні кабінети військовозобов'язаного мають запрацювати до 17 червня 2024 року. Уряд повинен ухвалити акти, які дозволяють військовозобов'язаним користуватися електронним кабінетом. В цьому кабінеті можна буде уточнити та оновити свої дані та переглянути інформацію те, які дані вже внесено у реєстр військовозобов'язаних Оберіг.

Після 23 квітня 2024 року чоловіки 18−60 років зможуть оформлювати лише посвідчення особи на повернення в Україну або ж ті послуги, які стосуються їхніх дітей чи підопічних осіб. Серед найпопулярніших консульських послуг за кордоном:

  • оформлення закордонного паспорта;
  • продовження строку дії закордонного паспорта;
  • доставлення за кордон паспорта, оформленого в Україні;
  • свідоцтво з фотокарткою;
  • внесення даних про неповнолітніх дітей до закордонних паспортів їхніх батьків /
  • законних представників;
  • посвідчення особи на повернення в Україну;
  • паспорт громадянина України ("внутрішній" паспорт та ID-картка).

При цьому в Центрі обслуговування громадян "Паспортний сервіс" пояснили зупинку видачі готових документів за кордоном технічними причинами. У центрі зазначили, що закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ.  

Як оформити закордонний паспорт для дитини

Раніше в Кабінеті Міністрів України нагадували, що закордонний паспорт для дитини оформлюється терміном на чотири роки. Після досягнення 16-річного віку дитина оформить документ терміном на 10 років. Для оформлення документа потрібно звертатися до Державної міграційної служби, підприємства "Документ" або до Центрів надання адміністративних послуг.

Надати потрібно свідоцтво про народження дитини. Якщо його документа немає, то можна надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження, або документ, що підтверджує факт народження дитини, який видав компетентний орган іноземної держави (якщо дитина народилася за кордоном). Для подачі документів також потрібно мати:

  • фото розміром 10х15 см, зроблене на білому фоні без жодних сторонніх предметів;
  • ID-картку (вона є обов’язковою при оформленні документа дитині, якій вже виповнилося 14 років);
  • квитанцію про сплату за послуги.

Виготовлення паспорта протягом 20 робочих днів коштує 958 гривень, а у випадку виготовлення документа протягом семи днів - 1 598 гривень. Готовий паспорт може забрати або сама дитина (якщо вона вже старша за 16 років), або її представник, який подавав документи для оформлення документа. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.