Експерти пояснили, які документи потрібні для отримання закордонного паспорта та скільки чекати на нього
Для громадян, які планують виїхати за кордон, обов'язково потрібно оформлювати закордонний паспорт. Це потрібно для того, щоб в іншій країні можна було підтвердити своє громадянство. Експерти пояснили, які особливості у процедурі оформлення документа.
Як розповіли у Passport-UA, крім імені, статі, дати народження закордонний паспорт також має інформацію про громадянство, номер документа, дату видачі та закінчення терміну дії документа. При оформленні закордонного паспорта є два варіанти виготовлення, які відрізняються термінами та вартістю:
Важливо, що вказані терміни є граничними. Тобто, в деяких випадках документ можуть зробити швидше. Проте для планування поїздки краще враховувати саме ці терміни.
У деяких випадках, коли громадяни опинилися в особливих життєвих обставинах і потребують термінового виїзду за кордон, документ можуть оформити протягом трьох робочих днів. Зокрема, до цих обставин відносять:
Для того щоб скористатися такою процедурою, потрібно надати документи, які підтверджують наявність відповідних обставин (медичні довідки, свідоцтво про смерть тощо).
Затримки можливі під час сезонного ажіотажу. Наприклад, влітку, коли багато людей їздить у відпустку (або під час зимових свят). Також може статися так, що в конкретному підрозділі ДМС бракує персоналу для оперативної обробки всіх заяв, терміни видачі паспортів можуть бути відсунуті. Крім того, важливо враховувати, що можливі технічні проблеми, або потрібні додаткові перевірки.
"Щоб мінімізувати ризик затримки, рекомендується подавати документи на оформлення паспорта завчасно з урахуванням можливих ускладнень. Також варто ретельно перевіряти правильність заповнення анкет і комплектність пакету документів", - радять експерти.
З 15 квітня 2024 року закордонні підрозділи Державного підприємства "Документ" у Німеччині (Мюнхен, Берлін, Кельн), Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччині (Братислава), Італії (Мілан) та Туреччині (Стамбул) працюють також з електронною чергою. Тобто, українці, які перебувають за кордоном, мають можливість записатися на прийом за оформленням паспорта онлайн. Водночас отримати послугу в порядку живої черги більше не буде можливим.
Слід зазначити, що для оформлення паспорта за кордоном потрібно звертатися до тих установ, де функціонують підрозділи державного підприємства "Документ", яке належить до сфери управління Державної міграційної служби України. Оформити закордонний паспорт українці можуть в будь-якому віці. Обмін оформленого закордонного паспорта здійснюється у випадках:
При цьому громадянин не може мати більш ніж два паспорти для виїзду за кордон. У разі звернення до закордонної дипломатичної установи України (ЗДУ) виготовлення паспорта триває до трьох місяців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.