Чи підвищиться зарплата українців у 2024 році: прогноз Мінекономіки

У Мінекономіки скоригували очікування щодо змін у розмірі зарплати протягом цього року, показник зростання споживчих цін також буде іншим

Кабмін, зарплата
Середня зарплата в Україні 20 581 гривня

Українська економіка серйозно постраждала внаслідок початку великої війни. Однак наразі ситуація в цій сфері почала поліпшуватися. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Згідно з новим прогнозом Мінекономіки, за підсумком 2024 року очікується:

  • номінальний обсяг ВВП – 7 484,7 млрд грн;
  • реальне зростання ВВП на рівні 3,5%;
  • індекс споживчих цін – 105,4% (у середньому до попереднього року), 107,9% (грудень до грудня попереднього року);
  • середньомісячна зарплата працівників – 20 581 гривня, номінальна, скоригована на індекс споживчих цін – 112,0% до попереднього року;
  • рівень безробіття населення у віці 15-70 років за методологією Міжнародної організації праці – 18,2% до робочої сили відповідної вікової групи;
  • експорт товарів та послуг - 53 478 млн дол.США, зростання порівняно з 2023 роком на 4,7%;
  • імпорт товарів та послуг - 94 439 млн дол.США, зростання порівняно з 2023 роком на 6,3%.

Споживчі ціни очікуються на наступному рівні зростання:

  • у середньому за рік вони збільшаться на 5,4%;
  • з грудня по грудень зростуть на 7,9%.

У торішньому прогнозі уряду передбачалося, що середній рівень інфляції за рік становитиме 8,5%. Однак з грудня одного року до грудня наступного цей показник очікувався на рівні 9,7%.

«У попередньому прогнозі середня зарплата очікувалася на рівні 21 809 гривень. Однак, за останніми даними, цей показник, імовірно, буде нижчим і становитиме 20 581 гривню», - йдеться в прогнозі відомства.

Водночас показник реального зростання зарплати в попередньому прогнозі становив 8,5%. А в нинішньому — 12%. Це зростання пояснюється коригуванням інфляції.

Уряд схвалив законопроєкт про кешбек

Уряд схвалив законопроєкт про кешбек. Документом пропонується внести зміни до Податкового кодексу, що стосуються реалізації програми кешбеку.

В законопроєкті йдеться про те, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді коштів, отриманих в рамках реалізації експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги (кешбеку) покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" на умовах, визначених Кабінетом міністрів.

Раніше повідомлялось, що запуск кешбеку заплановано на вересень 2024 року. Проти цієї ініціативи виступали експерти дев'яти аналітичних центрів, які вказували на те, що програма фінансово обтяжлива для державного бюджету і складна в адмініструванні.
У висновку Міністерства фінансів вказано, що на цю програму цьогоріч передбачено 3 млрд грн (напрям "Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги").

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube