Українські роботодавці можуть отримати до 10.000$ за працевлаштування випускників закладів профтехосвіти: як взяти участь у конкурсі

В Україні стартував грантовий конкурс для роботодавців, за прцевлаштування випускників закладів профтехосвіти можна отримати грант до 380 тисяч гривень

Працевлаштування
За прцевлаштування випускників закладів профтехосвіти можна отримати грант

В Україні стартував грантовий конкурс «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії». Він охопить 12 областей по всій Україні, а також низку територіальних громад. Загальний бюджет ініціативи становить майже 4 мільйони гривень, а максимальна допустима сума одного гранту – 380 тисяч гривень. Про це повідомили в Українському молодіжному фонді.

В центрі уваги грантового конкурсу «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії» – українська молодь від 16 до 21 років, яка зацікавлена у здобутті першого офіційного працевлаштування за спеціальністю. І безпосередньо роботодавці, які готові взяти до себе на роботу випускників професійно-технічних навчальних закладів без досвіду.

Гранти доступні абсолютно для всіх українських роботодавців, які готові працевлаштувати випускників професійно-технічних навчальних закладів без досвіду. Загалом очікується допомогти від 10 до 50 роботодавцям. Ними можуть стати як юридичні особи (незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування), так і фізичні особи-підприємці. Важливі умови:

  • роботодавець у своїй команді має не менше 30% працівників/працівниць віком до 35 років,
  • має підтвердити (рекомендаційними листами від партнерських організацій або ж публікаціями в медіа чи Інтернеті) задіяність тим чи іншим чином до молодіжної роботи: тобто, спрямовувати діяльність на розв’язання соціальних проблем молоді і задоволення їх потреб. Це може бути у форматі проведених заходів, створених некомерційних продуктів чи благ, реалізованих окремих проєктів.

«Важливо зауважити, що гранти не будуть доступними для роботодавців, які працюють з продуктами чи послугами з таких сфер як алкоголь, тютюн, азартні ігри, зброя, товари подвійного призначення, чи своєю діяльність забруднюють навколишнє середовище. Також в рамках саме цієї ініціативи мова не йде про громадські об’єднання та заклади освіти», – наголосив директор Українського молодіжного фонду Дмитро Твердохліб.

За рахунок гранту передбачається працевлаштування молодих людей, менторську підтримку із можливістю продовження роботи на підприємстві, в установі, компанії, залучення до корпоративної культури.

«Фактично мова йде про оплату стажування випускників професійно-технічних навчальних закладів без досвіду. Це можуть бути як великі галузеві компанії, так і невеличкі локальні роботодавці. За результатами пілотного конкурсу розраховуємо апробувати модель механізму цільового фінансування “Молодіжна гарантія”, а також офіційно працевлаштувати щонайменше 65 молодих людей за своєю спеціальністю. А далі, відтестувавши механізм такого цільового фінансування, будемо масштабувати ініціативу і нарощувати оберти», – додав Твердохліб.

Грантових конкурс охопить конкретні територіальні громади у 12 областях по всій Україні.
Кінцева дата подачі заявок – 7 серпня 2024, тож у Фонді заохочують не зволікати. Аплікаційний пакет з покроковою інструкцією доволі простий (можна знайти за посиланням, як й інші деталі конкурсу). Незабаром додатково буде оголошено про вебінари для аплікантів, а також офлайн інформаційні дні у щонайменше 5 містах України.

Ініціатива розроблена та реалізується Українським молодіжним фондом у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний банк розвитку KfW.

Хто в Україні заробляє найбільше

OLX Робота дослідила, як змінилася середня заробітна плата у найбільш затребуваних за кількістю оголошень галузях на платформі з грудня 2023 року по травень 2024 року. 

Було проаналізовано найбільш затребувані за кількістю оголошень галузі на платформі за останні пів року. Статистика виглядає наступним чином:

  • Роздрібна торгівля, продажі та закупівлі: середня заробітна плата з початку року збільшилася на 6,7% (з 16,4 тис. грн до 17,5 тис. грн).
  • Логістика / Склад / Доставка: Середня оплата праці зросла незначно — на 1,6% (з 24,2 тис. грн до 24,6 тис. грн).
  • Виробництво / Робочі спеціальності: Середня заробітна плата збільшилася на 5,3% (з 20 тис. грн до 21,2 тис. грн).
  • Готельно-ресторанний бізнес / Туризм: Середня оплата праці зросла на 5,4% (з 16,3 тис. грн до 17,2 тис. грн).
  • Будівництво / Облицювальні роботи: Середня заробітна плата в цій категорії показала незначне зростання на 1,8% (з 27,3 тис. грн до 27,8 тис. грн).
  • Клінінг / Домашній персонал: Середня заробітна плата збільшилася на 7,6% (з 12,7 тис. грн до 13,7 тис. грн).
  • СТО / Автомийки: Середня заробітна плата зросла на 3,4% (з 27,6 тис. грн до 28,6 тис. грн).
  • Охорона / Безпека: Єдина категорія, де зафіксовано зниження середньої заробітної плати — на 7,8% (з 15,7 тис. грн до 14,5 тис. грн).
  • Краса / Фітнес / Спорт: У цій категорії відбулося зростання середньої заробітної плати на 10% (з 18,5 тис. грн до 20,4 тис. грн).
  • Адміністративний персонал / HR / Секретаріат: Ця категорія показала найбільше зростання середньої заробітної плати — на 14% (з 17,6 тис. грн до 20,1 тис. грн).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube