Нардепка Третьякова пропонує збільшити зарплату помічників народного депутата: законопроєкт

Читать на русском

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова пропонує збільшити місячний фонд для оплати праці помічників народного депутата і внесла відповідний законопроєкт

Читать на русском
Зарплата
Третьякова запропонувала збільшити зарплату помічникам

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова пропонує збільшити місячний фонд для оплати праці помічників народного депутата і внесла відповідний законопроєкт

Галина Третьякова запропонувала збільшити місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата. Відповідні зміни у вигляді проекту 11384 до постанови Верховної Ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» вона вже зареєструвала. Про це пише 28 червня Судово-юридична газета.

Загальний місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата України встановлено наразі в розмірі 29,2 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тобто, на місяць депутат може використати 88,4 тисячі грн для оплати праці помічників.

Галина Третьякова пропонує підняти його до 43,8 прожиткових мінімумів, що станом на 2024 рік складає 132,6 тисяч грн.

Як вона зазначає, відповідно до Закону «Про статус народного депутата України» народний депутат може мати до 31 помічника-консультанта, водночас фонд оплати праці на всіх помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором становить 88,4 тисяч грн на місяць у 2024 році.

«З метою забезпечення належного посилення матеріальних стимулів ефективності помічників-консультантів та утримання фахового персоналу народними депутатами України вноситься цей проект» - вказує Третьякова.

За її словами, це не змінить загальне фінансування Верховної Ради у 2024 році та не потребуватиме збільшення бюджетних асигнувань.

Так, при формуванні проекту бюджету на 2024 рік розрахунок фонду оплати праці народних депутатів України та їх помічників-консультантів здійснювався, виходячи з кількості 423 чоловік. Фактична чисельність народних депутатів України становить 401.

Також вона вказує, що зараз щорічна оплачувана відпустка народним депутатам України не надається. При цьому, частиною третьої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки». Використання відпусток без збереження заробітної плати також призводить до економії фонду заробітної плати.

Таким чином збільшення фонду оплати праці передбачається за рахунок економії видатків на оплату праці з нарахуваннями народних депутатів України та їх помічників.

Середня зарплата чиновників зросла за цей рік на третину і вже перевищує 50 тисяч гривень

 
Міністерство фінансів оприлюднило дані щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади на основі отриманих даних від державних органів. Середня нарахована зарплата в травні склала майже 51 тисячу гривень.

Це на 32% більше, ніж у січні 2024 року. Тоді ця цифра складала 38,6 тисяч гривень. Зазначається, що до структури заробітної плати входять грошові допомоги до відпусток та матеріальна допомога.

Наразі по найвищому рівню зарплати лідирує Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, більш відома як НКРЕКП. В середньому її працівники заробляють 89,7 тисяч гривень на місяць. 

На другому місці розташовується Антимонопольний комітет. Там середня зарплата становить 88,3 тисячі гривень. У Секретаріаті Національної тристоронньої соціально-економічної ради платять 72,4 тисяч гривень - він замикає трійку установ з найвищим доходом чиновників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.