Мігранти з Азії та Африки в Україні працювати не можуть: що цьому заважає

В Україні немає масового працевлаштування іноземців, відсутність сучасної міграційної стратегії стає на заваді

Робота, зарплата
Для роботи мігрантів треба змінювати законодавство

Говорити про масове працевлаштування іноземців зараз ще зарано. Для цього треба внести зміни в українське законодавство. Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив президент Асоціації компаній міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Василь Воскобойник прокоментував інформацію, яка з’явилася в українських ЗМІ щодо випадків працевлаштування в Україні громадян Пакистану, Непалу, Індії через дефіцит робітників.

«Говорити про масове працевлаштування іноземців мова поки що не йде. Я впевнений що після закінчення війни дійсно будуть змінюватися обсяги і людей буде більше заїздити. Але на заваді всьому цьому буде стояти відсутність сучасної міграційної стратегії України. Бо в нас діє до сих пір міграційна стратегія від 2017 року , котра повністю не відповідає потребам часу», - зауважив він.

Воскобойник також повідомив, що найближчим часом Асоціація компаній міжнародного працевлаштування планує звертатися до Верховної Ради з пропозиціями законодавчих змін до Закону про зайнятість населення.

«Серед головних новацій – це спрощення отримання дозволу на працевлаштування та проживання в Україні. Це збільшення термінів, які дозволять іноземцям тут працевлаштовуватись і захист в тому числі їх прав, як звичайних людей, щоб це не призводило до демпінгу по робочій силі і заробітним платам», - сказав Василь Воскобойник.

Про яких мігрантів повідомляли ЗМІ?

Forbes повідомив, що наразі нестача робітників на будівельних майданчиках України сягає 40%. До роботи починають залучати працівників-мігрантів.

«Нині 74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, Цей показник значно підвищився порівняно з попередньою оцінкою, зокрема 55% – восени 2023 року», - йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА).

Будівельним компаніям не вистачає до 30–40% робочих спеціалістів, додає директорка будівельної компанії 7CI Group Ольга Гавура. Серед прикладів забудовників, які долучають мігрантів – Blago Development. Компанія очікує на приїзд працівників з-за кордону вже у червні. Зокрема, девелопер потребує таких робітників, як муляри, помічники мулярів, бетонярі та помічники бетонярів.

Загалом за період великої війни WorkMasters залучила в Україну близько 100 робітників із різних країн. Переважно це люди із Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, Філіппін, країн Африки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube