В Україні немає масового працевлаштування іноземців, відсутність сучасної міграційної стратегії стає на заваді
Говорити про масове працевлаштування іноземців зараз ще зарано. Для цього треба внести зміни в українське законодавство. Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив президент Асоціації компаній міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Василь Воскобойник прокоментував інформацію, яка з’явилася в українських ЗМІ щодо випадків працевлаштування в Україні громадян Пакистану, Непалу, Індії через дефіцит робітників.
«Говорити про масове працевлаштування іноземців мова поки що не йде. Я впевнений що після закінчення війни дійсно будуть змінюватися обсяги і людей буде більше заїздити. Але на заваді всьому цьому буде стояти відсутність сучасної міграційної стратегії України. Бо в нас діє до сих пір міграційна стратегія від 2017 року , котра повністю не відповідає потребам часу», - зауважив він.
Воскобойник також повідомив, що найближчим часом Асоціація компаній міжнародного працевлаштування планує звертатися до Верховної Ради з пропозиціями законодавчих змін до Закону про зайнятість населення.
«Серед головних новацій – це спрощення отримання дозволу на працевлаштування та проживання в Україні. Це збільшення термінів, які дозволять іноземцям тут працевлаштовуватись і захист в тому числі їх прав, як звичайних людей, щоб це не призводило до демпінгу по робочій силі і заробітним платам», - сказав Василь Воскобойник.
Forbes повідомив, що наразі нестача робітників на будівельних майданчиках України сягає 40%. До роботи починають залучати працівників-мігрантів.
«Нині 74% компаній в Україні відчувають дефіцит кадрів, Цей показник значно підвищився порівняно з попередньою оцінкою, зокрема 55% – восени 2023 року», - йдеться у дослідженні ринку праці, проведеному Європейською Бізнес Асоціацією (ЕВА).
Будівельним компаніям не вистачає до 30–40% робочих спеціалістів, додає директорка будівельної компанії 7CI Group Ольга Гавура. Серед прикладів забудовників, які долучають мігрантів – Blago Development. Компанія очікує на приїзд працівників з-за кордону вже у червні. Зокрема, девелопер потребує таких робітників, як муляри, помічники мулярів, бетонярі та помічники бетонярів.
Загалом за період великої війни WorkMasters залучила в Україну близько 100 робітників із різних країн. Переважно це люди із Пакистану, Непалу, Індії, Бангладеш, Філіппін, країн Африки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.