Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забезпечує фінансування проекту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України
У п'ятницю, 5 липня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забезпечує фінансування проекту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України. Він праюватиме в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя. Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів.
Ухвалений Кабміном документ визначає порядок, умови та механізм надання у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення реалізації проекту. Зокрема, вирішує питання оплати праці фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.
На реалізацію проекту у цьому році передбачено 2 924 445,5 тисяч гривень.
«Нагадаємо, що проект із запровадження в Україні фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб розроблено Мінветеранів. Функціонуватиме він за принципом "рівний – рівному", а до обов’язків фахівців із супроводу входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя», - йдеться в повідомленні Мінветеранів.
Там додали, що фахівці з супроводу консультуватимуть із питань працевлаштування, навчання, аспектів соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.
“Йдеться про координаційну підтримку Захисників і Захисниць в отриманні статусів, послуг і допомоги, фахові консультації, де і як здобути освіту, пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом навичок, куди працевлаштуватись, в тому числі і особам з інвалідністю внаслідок війни та багато інших послуг. Тобто фахівець — інформаційно-консультаційний партнер ветеранської спільноти. Всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів – повинні знаходити супровід і підтримку з боку таких фахівців. Також вони аналізуватимуть проблематику, а ми відповідно на неї будемо оперативно реагувати і виправляти”, – зазначив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
У пріоритеті на посади фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих Воїнів.
В ПФУ повідомили, що екпериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни процедуру звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг – триває. Замість двох окремих заяв, за експериментальним проєктом, подається одна спрощена – про взяття на облік та про надання пільг. Як її подати онлайн, пояснили 2 липня в Пенсійному фонді.
У спрощеній заяві ветеран війни має зазначити значно меншу кількість інформації, ніж раніше, адже збір даних здійснюється, зокрема, шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними реєстрами.
«Окрім самого ветерана, подати спрощену заяву на призначення пільг можуть члени його родини», - уточнили в ПФУ.
Заяву можна подати в сервісному центрі Пенсійного фонду України, надіслати поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Фонду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.