Раніше з використанням системи електронних закупівель Прозоро можливо було купувати тільки деякі категорії БпЛА іноземного виробництва
На засіданні 2 липня Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Постанови № 256 від 24 березня 2023 року. Держспецзв'язку отримав змогу закуповувати БпЛА вітчизняного виробництва через Прозоро. Для захисту виконавців державних контрактів буде прихована чутлива інформація про них.
“Логічний крок розвитку прозорості та збільшення ефективності закупівель дронів. У виробників будуть рівні умови доступу до державних контрактів, а завдяки конкуренції держава зможе вигідніше закуповувати дрони. Для виробників це можливість активніше розвиватися, створювати робочі місця і масштабувати виробництво в десятки разів. Уся чутлива інформація буде закрита для широкого загалу — і недоступна росіянам, звісно”, - прокоментував це рішення віце-прем’єр Михайло Федоров.
Раніше з використанням системи електронних закупівель Прозоро можливо було купувати тільки деякі категорії БпЛА іноземного виробництва. На них була обкатана система безпечних військових закупівель.
“Замовник, який хоче придбати дрон, виставляє на Prozorro оголошення-рамку з описом потрібного безпілотника. У цій рамці зможуть зареєструватися продавці, а потім вони отримують інформацію про строки, місце поставки та інші дані, необхідні для закупівлі. Далі буде аукціон, а переможе продавець, який надасть найвигіднішу пропозицію”, - пояснив роботу системи Михайло Федоров.
Нагадаємо, в березні 2023 року Уряд Постановою №256 запровадив експериментальний механізм здійснення оборонних закупівель безпілотних систем. Це дало можливість виробникам БпЛА активніше розвиватися та масштабувати виробництво в десятки разів.
У лютому 2024 року Уряд вперше дозволив купувати дрони через закритий функціонал Prozorro. Тоді вона стосувалась масових дронів іноземних виробників, як-от Mavic, Autel та Matric. Тепер її розширили й на українських виробників.
Міністерство оборони України запустило рекрутинг операторів безпілотників спільно з проектом Victory Drones. Проект підійде для українців, віком від 18 років навіть без схожого цивільного досвіду, які готові підписати контракт із ЗСУ.
Ініціатива від Міністерства оборони України та проекту Victory Drones буде проводитися через Центри рекрутингу української армії. На відміну від попередніх практик, стати оператором може будь-хто з 18 років. Для цього потрібно звернутися в один із центрів рекрутингу, де допоможуть заповнити заявку та забезпечать супровід у всьому процесі. Можливість спробувати свої сили буде надана навіть тим, хто отримав повістку для уточнення даних.
Олексій Бежевець, представник Міноборони з питань рекрутингу, пояснив, що перший етап для майбутніх операторів полягатиме в пройденні онлайн-курсів. При успішному їх завершенні кандидати перейдуть до наступного етапу. Під час наступних етапів кандидати безпосередньо спілкуватимуться з експертами Victory Drones, зобов'язуючись після отримання навчання служити у ЗСУ та займатися своєю професійною діяльністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.