Чи потрібно особам з інвалідністю при перетині кордону мати відмітку в Резерв+, пояснили прикордонники

З 17 липня наявність військово-облікового документа під час перетинання кордону – це обов’язкова умова для всіх чоловіків від 18 до 60 років

Реєстр Оберіг
Перетин кордону особи з інвалідністю

В електронному військово-обліковому документі в Резерв+ містяться поля «відстрочка» і «тип відстрочки». Чи пропустять особу з інвалідністю через кордон, якщо ці поля у Резерв+ не заповнені? Відповідь на це питання надала Прикордонна служба України, пише 18 липня Судово-юридична газета.

Військово-обліковий документ під час перетинання кордону може бути як паперовий, так і в електронній формі (тобто, можна показати військово-обліковий документ з QR-кодом у Резерв+). У разі відсутності ВОД прикордонники відмовлять у перетинанні кордону на виїзд.

«Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560. Категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, на даний час не змінювалися» - вказали у Державній прикордонній службі.

Отже, виникає питання – що робити особам з інвалідністю, які бажають перетнути кордон, показавши електронний військово-обліковий документ у Резерв+, але не мають у ньому заповненого поля про відстрочку на підставі статусу особи з інвалідністю.

«Стосовно осіб з інвалідністю, то з 17 липня наявність ВОД для перетину кордону необхідна для всіх чоловіків від 18 до 60 років. Відносно окремих категорій підтвердження умов перетину кордону здійснюється за Правилами перетинання кордону, які визначені постановою 57. Тобто, ці особи мають показати або пенсійне посвідчення, або посвідчення особи з інвалідністю або інший документ з перелічених вище. Втім, при цьому обов’язкова наявність військово-облікового документа, навіть, якщо в цьому документі не відображається статус особи з інвалідністю», - зазначив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Отже, особи з інвалідністю повинні мати з собою для перетину кордону як ВОД (у паперовій чи електронній формі), так і документи, які підтверджують їх статус, визначені Правилами перетинання кордону (посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення тощо).

При цьому, якщо у Резерв+ не відображається статус особи з інвалідністю – особа підтверджує свій статус у порядку, який прописаний постановою КМУ №57. Тобто, шляхом надання паперових документів.

«Стосовно тих, хто має відстрочку, бронювання, виключення з військового обліку – така інформація обов’язково має відображатися в реєстрі «Оберіг». За систему «Оберіг» відповідає Міноборони» - додав Андрій Демченко.

Скільки штрафів може виписати ТЦК за неоновлення даних, пояснили юристи

Адвокат Олег Мицик зазначив, що за неоновлення даних Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть виписати лише один штраф. Водночас за непроходження особою військово-лікарської комісії на наступному етапі спілкування з ТЦК та СП передбачає окрему відповідальність. За словами адвоката Олега Мицика, неоновлення даних є закінченим адміністративним правопорушенням після завершення терміну у 60 днів.

Однак з приводу кількості штрафів зауважив, що у громадян можуть бути інші порушення, як то:

  • відсутність військово-облікового документа при собі;
  • неперебування на обліку взагалі;
  • неявка за повісткою про виклик в ТЦК;
  • відмова від вчинення якихось дій під час контактування з ТЦК, наприклад, відмова від проходження ВЛК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube