У Міноборони триває робота над тим, щоб забезпечити нормативну базу під те, аби працівник ТЦК зміг без відома людини запросити дані стосовно неї з різних державних реєстрів
Українці мали до 17 липня оновити військово-облікові дані через Резерв+, ЦНАПи чи безпосередньо ТЦК СП. Тепер за даними з реєстру «Оберіг» будуть визначати тих, кому надсилатимуть повістки в першу чергу, цей процес буде схожим на таргетовану рекламу, пише «Судово-юридична газета».
«Генштаб розуміє, які потреби у них зараз є — які професійні навички, який вік людей і їх умовний профайл, який має бути. Зараз Генштаб направляє запит стосовно певних критеріїв, наприклад, у людини не має бути відстрочки чи бронювання. Ми працюємо на рівні тих критеріїв, які нам дає Генштаб», — розповіла заступниця міністра оборони з діджиталізації Катерина Черногоренко.
За її словами, за цими критеріями ТЦК формує переліки, а потім вже працює з кожним військовозобов’язаним, а реєстр «Оберіг» робить процес оповіщення швидшим і більш цільовим.
«Це схоже на таргетовану рекламу. Тобто, ти працюєш саме з тими аудиторіями, які тобі зараз потрібні, не витрачаючи свій додатковий час» — підкреслила вона.
За її словами, з 1 липня ТЦК вносить дані спочатку до «Оберегу», а вже потім — до паперової справи. У ньому фактично концентрується повний профайл на громадян, починаючи від місця їх роботи, придатності до служби за станом здоров’я, до водійського посвідчення і права на володіння зброєю.
У Міноборони триває робота над тим, щоб забезпечити нормативну базу під те, аби працівник ТЦК зміг без відома людини запросити дані стосовно неї з різних державних реєстрів.
Навіть якщо громадянин не став на військовий облік, або не оновив дані, інформація про нього є у Єдиному демографічному реєстрі завдяки отриманню паспорта, реєстрування шлюбу чи народження дитини, в реєстрі Податкової служби, Пенсійного фонду, Міносвіти тощо. Відповідно його зможуть ідентифікувати як особу, що ухиляється від мобілізації, за допомогою співставлення даних з різних реєстрів.
Адвокат Олег Мицик зазначив, що за неоновлення даних Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть виписати лише один штраф. Водночас за непроходження особою військово-лікарської комісії на наступному етапі спілкування з ТЦК та СП передбачає окрему відповідальність. Про це 16 липня пише Протокол. За словами адвоката Олега Мицика, неоновлення даних є закінченим адміністративним правопорушенням після завершення терміну у 60 днів.
“І за це правопорушення штраф може бути лише один. А чи передбачено буде штраф за непроходження ВЛК? Це ж різні речі. Особа повинна була оновити дані, а ВЛК буде проходити лише в наступній процедурі, коли її у якийсь спосіб запросять у ТЦК", - сказав Мицик.
Однак з приводу кількості штрафів зауважив, що у громадян можуть бути інші порушення, як то:
"Я вже зустрічав практику про те, що стосовно осіб, які відмовляються або систематично порушують правила військового обліку, порушуються кримінальні провадження по статті 337 ККУ (Ухилення від військового обліку)", - зазначив адвокат.
Мицик нагадав, що по 16 липня включно громадяни могли оновити дані, в тому числі через "Резерв+". Неоновлення даних – це порушення законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність і верхня межа штрафу - 25,5 тис грн. За його словами, правопорушнику надається 15 днів з моменту винесення постанови про накладання штрафу, щоб добровільно сплатила штраф у так званому "пільговому режимі" - 17-25 тис грн. Якщо штраф не сплачено, то справу передадуть у виконавчу службу і стягнення у такому разі буде в подвійному розмірі, зауважив адвокат.
"Я рекомендую користуватися для перевірки, чи відкрито виконавче провадження, або системою Дія, або заглядати в автоматизовану систему виконавчих проваджень, де по своєму прізвищу можна відслідкувати, чи відкривається відносно тебе виконавче провадження", - порадив Мицик.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.