ЦНАПи припинили оновлювати дані військовозобов’язаних - Міноборони

З 17 липня ЦНАПи не оновлюватимуть дані, це можна зробити тільки в ТЦК або через Резерв+

ЦНАП, мобілізація
ЦНАПи припинили приймати військовозобов'язаних

Закінчився 60-денний термін, який військовозобов'язаним українцям давали на оновлення даних. З 17 липня центри надання адміністративних послуг не оновлюватимуть військові дані, повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін. Про це пише LIGA.

Дмиторо Лазуткін заявив, що з середи, 17 липня, ЦНАПи не будуть оновлювати дані військовозобов'язаних, призовників та резервістів.

«Робота ЦНАПів "жодним чином" не підпорядковується Міноборони», - уточнив він.

Натомість дані з 17 липня все ще можна буде оновити у застосунку "Резерв+" та територіальних центрах комплектування, повідомив речник.

При цьому він зазначив: невчасне оновлення даних не означає, що штрафи будуть виписувати та надсилати автоматично.

Нагадаємо, якщо людина не оновила дані вчасно, то може отримати штраф – від 17 000 до 25 000 гривень. Людину також можуть обмежити у праві керування автівкою та заблокувати рахунок – через суд, якщо штраф не буде сплачений вчасно.

Хто виписуватиме штрафи ухилянтам і що загрожує у випадку їх несплати

З 17 липня ухилянтів від мобілізації почнуть штрафувати. Абсолютне право виписувати постанови про адміністративне стягнення матимуть саме працівники ТЦК. Вони виписуватимуть штрафи, а у випадку відсутності оплати за ними - справа переходитиме у руки виконавчої служби.

У Міноборони нагадали, що працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки вивчають усі справи щодо порушення військового обліку та мобілізаційного законодавства. Власне ТЦК і вирішуватиме, чи виносити постанову про адміністративне порушення. При цьому штраф можуть виписати у будь-який час доби, бо робота ТЦК відбувається безперервно.

Штрафи ТЦК слід сплатити до 15 днів від моменту отримання постанови про адміністративне порушення. Якщо штраф вирішили оскаржити, але суд оскарження відхилив - то до 15 днів з моменту рішення суду. 

Якщо людина ігнорує сплату штрафу - справа після зазначених термінів потрапляє до виконавчої служби за місцем реєстрації військовозобов'язаного громадянина. З цього моменту працівники виконавчої служби виносять окрему постанову і починають шукати майно та кошти ухилянта. Якщо на рахунках грошей немає - виконавча служба виносить постанову про арешт майна ухилянта на суму заборгованих коштів. При цьому слід пам'ятати, що, якщо штраф не був сплачений вчасно, то з порушника стягується подвійна оплата. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube