Посвідчення УБД через ЦНАПи: що змінив Кабмін у новій редакції порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій

Уряд запровадиво можливість обрання способу отримання відповідного посвідчення - за місцем оформлення посвідчення або у ЦНАП

ЦНАП
Посвідчення УБД можна отримати через ЦНАП

Нову постанову щодо УБД прийняли 12 липня на засіданні Кабміну. Вона стосується надання та позбавлення статусу учасника бойових дій. Деяким особам спростили процедуру його надання. Про це пише Судово-юридична газета.

Новою Постановою Кабміну щодо отримання статусу УБД передбачено подання заяв у паперовій формі через ЦНАПи незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

«Запроваджено можливість обрання способу отримання відповідного посвідчення – за місцем оформлення посвідчення або у ЦНАП. Передбачено приймання та передачу через електронний кабінет (за наявності технічної можливості) заяви, з необхідними для прийняття рішення, документами, а також результатів розгляду такої заяви», - пояснюють юристи.

Крім того, закріплено право військовослужбовців – Захисників і Захисниць України для надання відповідного статусу подавати комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій заяву або додавати скановані копії документів (за наявності).

Визначено особливості подання заяви в електронній формі засобами Порталу Дія та Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Також затверджено форму заяви для надання статусу учасника бойових дій.

Куди звернутися, щоб отримати закордонний паспорт в Україні

Для того щоб оформити закордонний паспорт, потрібно подати заяву і відповідний пакет документів у такі інстанції:

  • будь-який Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • будь-який підрозділ Державної міграційної служби;
  • будь-який центр обслуговування Паспортний сервіс ДП Документ.

Якщо ви проживаєте за кордоном, тоді ви можете звернутися до відповідної дипломатичної служби – консульства або посольства України.

Під час подання заяви-анкети необхідно буде додати такі документи:

  • паспорт громадянина України (для тих, хто не досяг 14 років – свідоцтво про народження);
  • ІПН;
  • закордонні паспорти, видані раніше, зокрема недійсні (за наявності таких);
  • проїзні документи дитини;
  • заява про втрату закордонного паспорта в довільній формі (за необхідності);
  • виписка з Єдиного реєстру досудових розслідувань, видана поліцією щодо викрадення паспорта (за необхідності).

Громадяни, яким виповнилося 16 років, мають заповнити заявку особисто. За дітей віком 12-15 років це роблять батьки або опікуни, але їхня особиста присутність обов’язкова, щоб відсканувати відбитки пальців. Дітям, які ще не досягли 12 років, з’являтися не обов’язково, за них заяву можуть подати батьки за наявності їхніх фотографій 10 х 15.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube