Чи потрібно реєструватися ФОПом, щоб надавати майно в оренду, пояснили податківці

Читать на русском

Українці мають право здавати в оренду нерухомість як ФОП та як фізособа, пояснили в ДПС

Читать на русском
Податок, ФОП
Не у всіх випадках потрібно реєструватися ФОПом

Українці мають право здавати в оренду нерухомість як ФОП та як фізособа, пояснили в ДПС

Податківці роз’яснили, чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду особисте майно, реєструватись ФОП. Процес регулюється законодавчими актами України. По це пише Sud.ua.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області пояснили, чи потрібно для того, щоб здавати в оренду особисте майно, реєструватися ФОПом.

У службі нагадали, що відповідно до ст. 319 та ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.

«Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем», - уточнили в ДПС.

Що цього року змінилося в Податковому кодексі?

Цьогорічні зміни до Податквого кодексу стосуються податкових пільг щодо плати за землю та податку на нерухоме майно. А також процедури зміни відомостей про юридичних осіб, механізму дистанційної комунікації між платниками податків і Державною податковою службою. Крім того, перевірок сум ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування. 

Наприклад, відповідно до норм закону, більше не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) суми, виплачені на користь військовослужбовців (резервістів), які отримали поранення, контузії та іншу шкоду здоров'ю. Але лише за умови, що такі особи безпосередньо перебували в зоні бойових дій.

Також не оподатковуватиметься ПДФО допомога, виплачена членам сімей військовослужбовців (резервістів), які загинули внаслідок поранення, контузії або каліцтва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.