Чоловік вимагає стягнути з Yasno борг у 182 480 гривень за сонячну генерацію - на чий бік став суд

Чоловік подав АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" заяву-приєднання до умов договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електроенергії 01.10.2020 року

Yasno
У Yasno виник обов'язок щодо купівлі у чоловіка електроенергії , що вироблена генеруючою установкою за період з 06.04.2021 року по 03.02.2022 рік в сумі 182 480 гривень

Чоловік вирішив продавати електроенергію постачальнику за "зеленим" тарифом. Однак йому відмовили, бо він не надав документ, що підтверджує його право власності на житловий будинок, де розміщена генеруюча установка. Клієнт вимагає від ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" (Yasno) 182 480 гривень за вироблену ним електроенергію. 

Про це йдеться у рішенні Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду - ред.). Чоловік з 11.07.2013 року є власником земельної ділянки та встановив на ній генеруючу установку. 01.10.2020 року він подав АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" заяву-приєднання до умов договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електроенергії

08.10.2020 року чоловік отримав повідомлення про приєднання та відкриття особового рахунку. Йому встановили лічильник типу GAMA-300 G3B. В березні 2021 року він на тій же земельній ділянці встановив генеруючу установку HUA WEI SUN 2000-33 ICTL-A, потужністю 30 кВт.

Співробітники АТ "ДТЕК Дніпровські електромережі" склали акт про відповідність встановленої генеруючої установки. Чоловік вирішив продавати вироблену електроенергію за "зеленим" тарифом постачальнику. Він отримав паперовий примірник договору про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим" тарифом приватним домогосподарством.

Чоловіку відмовили в укладенні договору про постачання електроенергії (для побутових потреб) та договору купівлю-продаж за "зеленим" тарифом електроенергії, бо він не надав документ, що підтверджує його право власності на житловий будинок. Він вважає таку відмову незаконною, а договір про купівлю-продаж електроенергії за "зеленим" тарифом приватним домогосподарством фактично укладеним датою подання заяви - 06.04.2021 року.

"У відповідача виник обов'язок щодо купівлі у позивача електроенергії (36 496 кВт за вартістю встановленого НКРЕКП "зеленого тарифу"), що вироблена генеруючою установкою за період з 06.04.2021 року до 03.02.2022 року в сумі 182 480 гривень", - вказується у матеріалах справи.  

Розгляд справи 

Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпровські енергетичні послуги" (Yasno) вважає, що розрахунки за "зеленим тарифом" з чоловіком почали діяти з моменту укладення договору, а саме з 04.02.2022 року. Водночас він вважає, що договір уклали саме 06.04.2021 року, в день його первісного звернення із заявою-повідомленням про встановлення генеруючої установки, і йому відмовили в реєстрації заяви-повідомлення необґрунтовано, адже той подав документи на земельну ділянку, і таку відмову надали пізніше ніж через 3 дні. 

"Разом із цим, вважаючи укладеним 06.04.2021 року шляхом приєднання публічний договір про купівлю-продаж електричної енергії за "зеленим тарифом", заявляючи вимоги, зокрема, про стягнення коштів (вартості електричної енергії та пені згідно з п. 4.1 договору), позивач обґрунтованість відмови від 12.04.2021 року в укладенні публічного договору в межах цієї справи не оскаржив, хоча таке право має і не позбавлений його в майбутньому", - заявили у суді. 

Рішення суду 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Обраний ним спосіб захисту права не збігається з тими правами, які він намагається захистити.

Підтримка України з боку партнерів? Чи зменшиться її кількість у порівнянні з минулим роком, розповідає Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube