Кому можуть відключити світло за борги: в уряді попередили українців

Читать на русском

Названо суму боргу, при якому електроенергію можуть відключити

Читать на русском
Боржники ризикують лишитися без електроенергії
Електроенергія

Названо суму боргу, при якому електроенергію можуть відключити

В Україні з грудня минулого року скасовано мораторій на відключення світла та нарахування пені за борг. Це значить, що тепер боржникам постачальник має право відключати комунальну послугу. В уряді пояснили, про які саме борги йдеться. 

Про це заступниця міністра енергетики України Світлана Грінчук розповіла в прямому етері Єдиного телемарафону. За її словами, постачальники не стануть відключати електроенергію тим громадянам, в яких борг за електропостачання нижче за половину прожиткового мінімуму. Тобто, менш ніж 1 514 гривень. 

"Поки що на законодавчому рівні не визначено мінімальну суму боргу, при якій можуть відключити енергопостачання. Однак, згідно з ринковими умовами, підключення повторне (після відключення) відбувається за рахунок споживача. Якщо ця сума менша за половину прожиткового мінімуму, тобто 1514 гривень, тоді компанія, яка надає послугу — оплачує також і підключення. Тому логічно, що компанії не відключатимуть, ймовірно, світло тим споживачам, у кого ця сума заборгованості менша", - пояснила заступниця міністра енергетики.

 Світлана Грінчук також додала, що згідно з постановою уряду, спочатку постачальник електроенергії має повідомити споживача про заборгованість та можливе відключення світла. Після цього протягом 10 днів будуть проводитися консультації на тему того, чи готовий споживач сплачувати борг. У випадку можливості укласти договір щодо реструктуризації боргу будуть встановлені графіки погашення боргу та суми внесків (борг виплачується частинами). 

Міністр енергетики України Герман Галущенко раніше пояснював, чому вирішили скасувати мораторій на відключення електроенергії за борги зловживанням громадян. За його словами, мораторій скасували через неправомірне використання громадянам цієї пільги. Йдеться особливо про ті регіони, де війна не мала прямого впливу. 

"Зараз ми помітили зловживання у регіонах, в яких немає впливу війни, далекі від прифронтових. Люди почали не сплачувати платежі, просто користуючись мораторієм", - зауважив Герман Глущенко. 

Що робити, якщо є борг за електроенергію?

У випадку, якщо у споживача немає можливості одразу сплатити весь борг, потрібно звернутися до постачальника з заявою про реструктуризацію. Тоді клієнт матиме можливість виплатити суму частинами: світло відключати постачальник не буде. Водночас можна також подати заяву на списання боргів, але тільки після того, як комунальні служби заявили на клієнта в суд. Якщо суд прийме сторону споживача, то борг можуть списати:

  • тим, хто має заборгованість терміном понад 3 років;
  • тим, кому дісталися борги попередніх власників житла;
  • тим, кому нарахували борг не відповідно до площі житла;
  • тим, хто в судовому порядку визнаний банкрутом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.