Коли треба передавати показання лічильників за газ і чому краще не запізнюватися

Читать на русском

Українцям нагадали про правила передачі показань за газ

Читать на русском
Важливо передавати показання постачальнику послуг своєчасно
Газ, платіжки

Українцям нагадали про правила передачі показань за газ

Щомісяця українцям потрібно передавати показання з лічильників за комунальні послуги. Зокрема, це стосується блакитного палива. Передавати дані постачальнику треба своєчасно, щоб сума в платіжках була коректною.

Як передає 24 телеканал, передавати показники за споживання газу необхідно з 1 по 5 число щомісяця. Водночас слід пам'ятати, що громадяни оплачують також транспортування газу. Це фіксована вартість, яка буде додаватися до платіжки автоматично.

Чому важливо передавати показання своєчасно? Якщо своєчасно не передати показання, то постачальник буде вимушений розраховувати суму для платіжки на основі Планового місячного об'єму споживання. Тому для коректної суми в платіжці краще передати інформацію своєчасно (з 1 по 5 число місяця). 

Як правильно передати показання? Для фіксації коректних даних, потрібно записати число з лічильника без урахування цифр червоним кольором і цифр після коми. Передавати показання можна наступним чином:

  • Передати інформацію оператору ГРМ (облгаз);
  • На офіційному порталі облгазу або через чат-боти;
  • Зателефонувати в контакт-центр потрібного облгазу.

Слід зазначити, що крім регулярного передавання показників, споживачі зобовʼязані здійснювати й перевірку лічильника газу. Цю перевірку потрібно робити щонайменше раз на два роки. Тому громадяни, коли настає цей термін, повинні звернутися до постачальника та замовити відповідну послугу. Виняток - громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Тарифи на газ в Україні

Більшість громадян є клієнтами Нафтогазу. Там діє тариф у розмірі 7,96 гривні за кубічний метр (з ПДВ). Водночас у інших операторів тарифи відрізняються. Зокрема, постачальники надають громадянам газ за такою вартістю: 

  • СвітлоГаз - 9,99 гривні за кубометр;
  • Прикарпатенерготрейд - 7,98 гривні за кубометр;
  • Полтавагаззбут - 7,99 гривні за кубометр;
  • Львівенергозбут  - 8,2 гривні за кубометр;
  • Еру людям - 7,7 гривні за кубометр. 

При цьому варто зауважити, що в Україні наразі діє мораторій на збільшення тарифів низки комунальних послуг. Зокрема, це стосується газу. Тому щонайменше до весни 2024 року підвищення тарифів на газ для населення не очікується.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.