Чому в сусіда електрика є, а в мене немає: в ДТЕК відповіли на поширені питання щодо відключень світла

Читать на русском

Енергетики ДТЕК пояснили, як відбуваються відключення світла і чому не завжди є попередження

Читать на русском
Енергетики відповіли на поширені питання щодо відключень світла
ДТЕК

Енергетики ДТЕК пояснили, як відбуваються відключення світла і чому не завжди є попередження

З 16 травня енергетики змушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень за розпорядженням НЕК "Укренерго" через значний дефіцит електроенергії в енергосистемі. Це пов'язано з наслідками обстрілів російських загарбників. У ДТЕК відповіли на поширені питання споживачів щодо відключень світла

Чому відключення потрібні та як це відбувається   

Причиною дефіциту електроенергії стали наслідки масштабних атак ворога по енергоінфраструктурі. За останні місяці відчутних руйнувань зазнали саме станції генерації. Енергетики роблять все можливо, однак наразі цього недостатньо: потрібно вберегти енергосистему, а для цього - необхідні відключення електроенергії.     

Хто вирішує, коли будуть відключення   

Представники "Укренерго" оцінюють наявну потужність, яка виробляється, а потім розподіляє, скільки електроенергії буде доступно в кожному регіоні. У випадку якщо споживання перевищуватиме цей обсяг, головний диспетчер дасть розпорядження для екстрених або стабілізаційних відключень. Оператор розподілу робить все потрібне, щоб доступна електроенергія розподілялась справедливо між всіма мешканцями та підприємствами.     

Як працюють графіки та чому світла немає понад 4 години   

Енергетики пояснили, що доступний обсяг енергоспоживання спрогнозований заздалегідь. У результаті можна рівномірно його розподілити між різними споживачами й скласти графік. Відключення відбуваються по черзі. У графіках ДТЕК є дві категорії: біла зона - там є світло, сіра зона - світла немає (близько 4 годин ± 30 хвилин для переключення клієнтів). 

Чому не попереджали щодо відключень світла   

Енергетики зазначили, що вони повідомляють про введення графіків відключень одразу, як отримують цю інформацію від НЕК "Укренерго". У ДТЕК графіки публікують, зокрема, на офіційному порталі, на сторінці у Facebook та чат-боті у Viber і Telegram. Однак якщо відключення екстрене, то воно відбувається без попередження та заздалегідь визначеного графіка: в такому випадку щойно енергетики отримують команду від "Укренерго" - вони повинні обмежити споживання протягом 10 хвилин.     

Чому в сусіда є світло, а в мене немає   

Відключення стосуються всіх будинків та вулиць. Однак нерідко буває, що різні будинки та навіть різні під’їзди одного будинку можуть живитися від різних ліній електропередачі. У результаті відключення для різних під'їздів або будинків можуть відбуватися за різними графіками. При цьому ті будинки, які підключені до критичної інфраструктури (лікарні, насосні станції, котельні), не відключаються взагалі.     

Чи відключатимуть вуличне освітлення   

Цим питанням займається місцева влада. Наразі енергетики проводять переговори та шукають компроміси, щоб і економити ресурс, і не знижувати безпеку міст. 

"Ми розуміємо, наскільки вам складно без світла. Але просимо вас набратись терпіння та вірити в енергетиків. Ми робимо все, аби відключення були якомога коротшими", - зазначили в ДТЕК. 

Кабмін планує змінити графіки відключень світла 

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Міністерству енергетики та "Укренерго" надано доручення розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень світла. Станом на сьогодні через значний дефіцит Україна продовжує рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи, але максимальна технічна можливість імпорту складає 1,7 ГВт. Водночас через російські обстріли було втрачено близько 8 ГВт потужності.     

Імпорт не дозволяє перекрити втрати від російського терору. Саме тому "Укренерго" вимушено вдається до погодинних відключень для підприємств та громадян, пояснив прем'єр-міністр. Тепер голова уряду доручив Міненерго та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів.

"Цей документ також має містити перелік критично важливих для держави об’єктів, що потребують пріоритетного електропостачання, та черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не входять до переліку критично важливих", - підкреслив Денис Шмигаль. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.