Імпорт не дозволяє перекрити втрати від обстрілів енергетичних потужностей, тому «Укренерго» змушене вдаватися до погодинних відключень.
Міністерству енергетики та «Укренерго» надано доручення розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень світла. На сьогодні внаслідок російських обстрілів втрачено 8 ГВт потужності. Через значний дефіцит Україна продовжує рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи, але максимальна технічна можливість імпорту складає 1,7 ГВт. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 21 травня 2024 року.
На засіданні Кабміну стало відомо, що внаслідок російських обстрілів Україна втратила 8 ГВт потужності. Через значний дефіцит продовжують рекордні обсяги імпорту електроенергії з Європи. Максимальна технічна можливість імпорту складає 1,7 ГВт, але цього недостатньо.
«Імпорт не дозволяє перекрити втрати від російського терору. Тому «Укренерго» змушене вдаватися до погодинних відключень електроенергії для підприємств і громадян», - заявив голова Кабміну Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр доручив міністерству енергетики та «Укренерго» розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків вимкнень споживачів.
«Цей документ також має містити перелік критично важливих для держави об’єктів, що потребують пріоритетного електропостачання, та черговість розподілу граничної потужності між іншими споживачами, які не входять до переліку критично важливих», — заявив Шмигаль.
Відключення, які розпочалися із 14 травня 2024 року, можуть тривати до серпня-вересня цього року. А щодо зими, то вона буде важкою. Взимку дефіцит в енергосистемі буде навіть за високих температур.
За словами радника прем'єр-міністра України, члена наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрія Бойка, у серпні-вересні 2024 року атомна генерація виходитиме з активної фази ремонтів, а в енергосистемі ще буде присутня велика кількість сонячної генерації. Знизиться також навантаження на енергосистему внаслідок все ще теплої, але вже не спекотної погоди.
Інформатор писав, скільки реально коштує електроенергія для населення України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.