Деяким військовозобов'язаним слід поновлювати відстрочку кожні 90 днів: подробиці

Військовозобов'язані мають право оформити відстрочку на строк дії відповідних законних підстав

Мобілізація
Оформлення відстрочки від призову

В Україні військовозобов'язані мають право оформити відстрочку від призову на військову службу на строк дії відповідних законних підстав. Але не більш, як на строк проведення мобілізації, встановлений указом президента. Зокрема, норма діє для військовозобов’язаних та резервістів на період їхнього навчання у вищому навчальному закладі. Про це пише НовиниLive.

Адвокат Андрій Карпенко пояснив, як діє норма відстрочки для військовозобов’язаних та резервістів на період їхнього навчання у вищому навчальному закладі. Перш за все він зазначив, що порядок надання відстрочки регламентує постанова Кабінету міністрів України №560, а підстави визначені ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Карпенко звертає увагу, що термін дії від призову за мобілізацією визначається у зв'язку з відповідними підставами. Щоразу, коли мобілізація продовжується указом президента, потрібно надіслати відповідну заяву до ТЦК та СП.

"Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України (90 днів — ред.). У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у п. 2 ч. 1 п. 3, 4, 5 ч. 3 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів", — пояснив правозахисник.

Андрій Карпенко звернув увагу на те, що якщо військовозобов’язаний є на військовому обліку в вищому навчальному закладі, то у разі потреби саме через виш представники ТЦК та СП можуть з ним спілкуватися.

Документи, які зобов'язані носити при собі військовозобов'язані

Усі чоловіки віком від 18 до 60 років повинні обов'язково мати при собі документи, що посвідчують особу, а також військово-обліковий документ. Військовозобов'язані мають пред'являти їх на вимогу:

  • уповноваженого представника ТЦК та СП;
  • поліцейського;
  • представника Державної прикордонної служби — у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube