Для призначення пенсій по інвалідності потрібен певний трудовий стаж: кому можуть відмовити

Якщо стажу немає, тоді може бути розглянуто варіант із призначенням державної соціальної допомоги

Пенсії, інвалідність
Для пенсії по інвалідності теж потрібен трудовий стаж

При призначенні пенсії по інвалідності важливим є стаж, який людина встигла накопичити. Навіть, маючи групу інвалідності, людині можуть відмовити у призначенні пенсії. Скільки потрібно мати трудового стажу?

Пенсія призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

За словами експерта з пенсійної справи Сергія Коробкіна, чим старше людина, тим більше потрібно стажу на момент встановлення інвалідності або на момент звернення по таку пенсію.

Наприклад, особі віком 37 років, визнаній особою з інвалідністю III групи, необхідно мати 7 років страхового стажу для призначення пенсії по інвалідності.

Особи, визнані особами з інвалідністю після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону (незалежно від групи), мають право на пенсію по інвалідності за наявності 15 років страхового стажу.

«Пенсія за інвалідністю ІІ та ІІІ груп особам, які молодші за 24 роки, встановлюється за наявності хоча б одного року стажу. Якщо це інвалідність І групи, то потрібно мати хоча б один рік стажу до 26 років», - привів приклад Коробкін.

Він зауважив, що навчання зараховується до стажу тільки в тому разі, якщо воно було до 1 січня 2004 року.

«Відповідно до раніше чинного законодавства, у стаж роботи зараховувалося навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі. Але періоди навчання після зазначеної дати до страхового стажу, на жаль, не включаються. Тому навчання вашого сина вже зараз у стаж не увійде», - сказав експерт.

Наявність або відсутність стажу визначає, за яким законом призначатиметься виплата. Якщо стаж є, то по пенсію слід звертатися до Пенсійного фонду відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Якщо стажу немає, тоді може бути розглянуто варіант із призначенням державної соціальної допомоги. Така допомога призначається органами соціального захисту населення відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, і особам з інвалідністю».

«Але в другому випадку питання з призначенням допомоги розглядається лише якщо йдеться про малозабезпечених осіб або якщо людині встановлено І групу інвалідності», - попередив Сергій Коробкін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube