Часто ПФУ відмовляється зараховувати стаж, набутий на непідконтрольній Україні території
Найбільше конфліктів з Пенсійним фондом виникає, коли через некоректні записи у трудовій книжці, вимагають підтвердити страховий стаж. Оскільки він впливає на розмір пенсій. Проте подекуди ПФУ відмовляє у призначенні пенсії. Тоді єдиним способом добитися заслуженої виплати є позов до суду. Які найпоширеніші помилки і як їх виправити - виданню Фокус розповіла юристка.
Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в ній відсутні необхідні записи, або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, трудовий стаж треба буде підтверджувати.
Найпоширеніші помилки щодо заповнення трудової книжки такі:
«Неточності та помилки в записах у трудовій книжці можна виправити шляхом отримання уточнюючих довідок чи наказів з місця роботи, архівних установ. Проте часто зробити це нереально. Наприклад, у зв’язку з ліквідацією підприємства, відсутністю архівних документів чи розташуванням такого підприємства на непідконтрольній території України», - розповіла юристка Ольга Хомич.
Призначення пенсії вихідцям з окупованих територій — окреме питання. Так, колишнім жителям Автономної Республіки Крим та м. Севастополя відмовляють у призначенні пенсії у зв’язку з тим, що, починаючи з 24 лютого 2022-го зупинено листування з російською федерацією.
Тож втрата чи некоректне заповнення трудової книжки, а також неможливість дістати уточнюючі документи з колишнього місця роботи знижує шанси зарахування певних років у страховий стаж.
"Тому дуже часто єдиним ефективним та надійним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є звернення до суду з позовом про визнання відмови Пенсійного фонду протиправною та зобов’язання призначити пенсію, зарахувавши весь трудовий стаж", — зауважила Ольга Хомич.
У більшості випадків суд стає на захист пенсіонерів та визнає рішення ПФУ про відмову у призначенні пенсії протиправною, додала юристка.
"Отже, щоб уникнути проблем під час призначення пенсії, необхідно переконатись, що у вас достатньо страхового стажу для призначення пенсії, що всі записи у трудовій книжці, дипломі, військовому квитку заповнені без помилок, закреслень, замальовок", — резюмувала Ольга Хомич.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.