До кого завітає податкова з перевірками у 2024 році: в переліку тисячі суб’єктів та осіб

План-графік на 2024 рік складається з чотирьох розділів

Податок, перевірки
Податківці оприлюднили план перевірок на 2024 рік

У 2024 році податківці планують провести 3242 планові перевірки платників податків. План-графік відомство розмістило на своєму вебсайті. Кого торкнуться податкові перевірки?

Відповідний план-графік ДПСУ оприлюднила на своєму вебсайті. План-графік на 2024 рік складається з чотирьох розділів:

  • Розділи «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» та «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» містять перелік 2172 суб'єктів.
  • Розділ «Документальні планові перевірки фізичних осіб» налічує 914 осіб, до яких наступного року планує завітати з візитом ДПС.
  • Розділ «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти й своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» містить перелік 156 перевірок.

Загалом у 2024 році податківці планують провести 3242 планові перевірки.

Чи повинен сплачувати податок на доходи фізичних осіб підприємець, якого мобілізували

Мобілізований ФОП на весь період військової служби звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб. Це пояснили в Державній податковій службі.

Самозайняті особи - підприємці, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV Податкового кодексу.

 "Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до податкового органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації", - пояснили податківці.

Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube