Долар дорожчає, а євро - знову падає: НБУ встановив офіційний курс валют на вівторок, 2 квітня

Як змінився курс валют станом на 2 квітня, і що буде з курсом долара протягом місяця

НБУ оновив курс валют на 2 квітня 2024 року
Обмін валюти

Національний банк України встановив офіційний курс валют на вівторок, 2 квітня. Згідно з даними регулятора, європейська валюта падає в ціні. Проте американський долар "пішов" на подорожчання. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют. 

За даними НБУ, курс долара США встановлено на рівні 39,07 гривні. Це на 8 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 42,14 гривні. Це на 2 копійки менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 2 квітня 2024 року:

  • долар США — 39,07 гривні;
  • євро — 42,14 гривні; 
  • польський злотий — 9,83 гривні; 
  • швейцарський франк — 43,33 гривні; 
  • юань — 5,40 гривні. 

При цьому важливо враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 2 квітня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 39,38 гривні, а продаж - 39,50 гривні. Водночас купівля євро в середньому відбувається за курсом 42,73 гривні, а продаж - 42,92 гривні.

Яким буде курс валют у квітні 2024 року

Раніше своїм прогнозом поділився банкір Тарас Лєсовий. Він підкреслив, що наприкінці березня коридори курсів міжбанку і готівкового ринку стали практично на одному рівні. Експерт також додав, що у квітні готівковий ринок в курсоутворенні орієнтуватиметься на показники міжбанку з додаванням незначної комісії. Протягом квітня 2024 року, згідно з прогнозом банкіра, очікуються такі валютні коридори:

  • на міжбанку – 39-40 гривень за долар та 42-43,5 гривні за євро,
  • на готівковому ринку – 39-40 гривень за долар та 41-43,5 гривні за євро.

При цьому експерт зауважив, що у квітні ситуація на валютному ринку майже нічим не відрізнятиметься від березня.

"Квітень також можна вважати стабілізаційним місяцем для ринку валют, адже основні загрози, що могли б негативно позначитися на ринку, майже нівельовані. Рівень попиту на готівковому ринку почасти залежатиме від суспільних настроїв, однак проблем з нестачею валюти немає, тому будь-які можливі сплески матимуть тимчасовий характер", - пояснив Тарас Лєсовий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube