Долар пішов на спад, а євро подорожчало: НБУ встановив офіційний курс валют на понеділок, 6 травня

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 6 травня і що буде з курсом долара цього місяця

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на 6 травня 2024 року
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 6 травня і що буде з курсом долара цього місяця

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 6 травня. Згідно з даними регулятора, євро подорожчало. Водночас американський долар пішов на спад.

За даними НБУ, курс долара США встановлено на рівні 39,4 гривні. Це на 14 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. При цьому курс євро встановлено на рівні 42,34 гривні. Це на 3 копійки більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 6 травня 2024 року:

  • Долар США - 39,40 гривні;
  • Євро - 42,34 гривні;
  • Польський злотий - 9,78 гривні;
  • Швейцарський франк - 43,44 гривні;
  • Юань - 5,44 гривні.

Також слід враховувати, що цінники в пунктах обміну валют можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 6 травня купівля долара США відбувається за курсом 39,72 гривні, а продаж - 39,85 гривні. Що стосується євро, то купівля відбувається за курсом 42,75 гривні, а продаж - 42,90 гривні.

Що буде з курсом долара 6-10 травня

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин зазначив, що він не бачить значних ризиків, тому що НБУ має достатньо важелів для стримання перекосів на ринку. Експерт також додав, що реальні ризики для гривні є, доки тривають воєнні дії. Водночас аналітик зазначив, що фінансових стабілізаторів достатньо, щоб ситуація на ринку була достатня.  

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко підкреслив, що обсяги депозитів збільшуються, кредитування зростає, відсоткові ставки по кредитах знижуються. Це значить, що банки пристосувалися працювати в умовах війни.

"А поточного тижня матимемо приблизно таку ж стабільність курсу, як і на попередньому. Додатковим фактором стабільності стане Великдень і післясвяткові дні", - зауважив експерт. 

Андрій Шевчишин також підкреслив, що не очікує, що влітку буде значна девальвація гривні. При цьому фінансовий аналітик радить найближчим часом утриматись від купівлі валюти найближчим часом. 

"У березні гривня була серед лідерів девальвації, але позитивне для України рішення США щодо військової і фінансової допомоги зняло багато питань для гривні принаймні до кінця літа,  – аргументував експерт. – У квітні гривня девальвувала лише на 1,4%, а у березні майже на 2,5%. Три місяці – з травня по липень – найкращий час для заробітку на гривневих депозитах. Приваблює і можливість інвестицій у дорогоцінні метали. Наприклад срібло у банківських зливках, яке є набагато доступнішим, ніж золото, у квітні здорожчало на 5,3%", - підкреслив аналітик. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.