Долар та євро продовжують дорожчати - Нацбанк України встановив курс валют на понеділок, 15 липня

Як змінився курс валют в Україні станом на 15 липня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на понеділок, 15 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 15 липня. Долар додав у ціні 16 копійок, євро також подорожчало. Про це свідчать дані сайту НБУ.

За даними НБУ, долар займає позицію з показником 41,04 гривні. Це на 16 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 44,68 гривні. Він виріс у ціні на 30 копійок.

Курс валют на 15 липня:

  • Долар - 41,04 гривні;
  • Євро - 44,68 гривні;
  • Польський злотий - 10,43 гривні;
  • Швейцарський франк - 45,52 гривні;
  • Юань - 5,62 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 15 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,02 гривні, а продаж - 41,15 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 44,55 гривні, а продаж - 44,80 гривні.

Що відбуватиметься з валютою

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий у коментарі виданню Obozrevatel розповів, що готівковий курс гривні тримається у старих коридорах навіть під тиском таких економічних факторів. Зокрема, це:

  • зростання тарифів на електроенергію;
  • складності у роботі бізнесу через системні відключення світла.

"Це триватиме до пори, адже спрацює "накопичувальний ефект": ближче до осені об'єктивні курсові зміни стануть більш відчутними. Іншими словами, літній період, як ми і прогнозували, – це період "штилю", а основні зміни, подібні до квітнево-травневих, коли девальвація становила майже 4%, переносяться на осінь", – зазначив Лісовий.

За його словами, нові курсові коридори формуватимуться з середини серпня до середини вересня. Лісовий наголошує, що зміна курсів відбуватиметься поступово і без стрибків.

"Очікується, що формування нових курсів може розтягнутися в часі... Режим "керованої гнучкості" діятиме і далі, що унеможливлює негативний вплив ажіотажних настроїв : регулятор намагатиметься збалансувати попит та пропозицію шляхом гнучкої політики валютних інтервенцій", – пояснив Лісовий.

Крім того, він нагадав, що за урядовими прогнозами, до кінця року курс долара може становити 42,1 гривні, а інфляційні очікування – на рівні 8,2% і поки що їх корекція малоймовірна. Відповідно, зростання курсу, за словами банкіра, "не стане сенсацією".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube