Долар впав, а євро зросло - НБУ оновив курс валют на четвер, 22 серпня

Як змінився курс валют в Україні станом на 22 серпня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на четвер, 22 серпня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 22 серпня. Долар впав у ціні на 5 копійок, євро навпаки зросло. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,30 гривні. Це на 5 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,60 гривні. Він виріс у ціні на 8 копійок.

Курс валют на 22 серпня:

  • Долар - 41,29 гривні;
  • Євро - 45,89 гривні;
  • Польський злотий - 10,71 гривні;
  • Швейцарський франк - 48,28 гривні;
  • Юань - 5,78 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 22 серпня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,43 гривні, а продаж - 41,52 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,85 гривні, а продаж - 46,05 гривні.

Яка валюта в Україні популярніша

З початком повномасштабної війни попит на основні валюти, а це долар та євро, зріс щонайменше в 1,5–2 рази. Про це розповіли "24 каналу" в пресслужбі "Глобус Банку".

"Це було природним намаганням громадян вберегти заощадження від знецінення, конвертувавши їх у валюту. До того ж НБУ 24 лютого 2024 року ввів жорсткі валютні обмеження та зафіксував курс", – кажуть в "Глобус Банку".

Попри чималу популярність євро в Україні, долар досі залишається головною валютою. Це пояснюється ще й тим, що понад 70% всіх операцій з купівлі та продажу здійснюється з цією грошовою одиницею. Крім того, бюджетні розрахунки в Україні прив’язані саме до курсу американської валюти. В Україні досі зберігається "ментальна традиція" щодо сприйняття долара, як надійного способу вберегти гроші від знецінення.  Водночас аналітик Андрій Шевчишин розповідає, що доля євро в Україні попри все також зростає. Зараз українці можуть виїхати з України лише через Європу, а для цього потрібно мати євро. Також є зростання щодо використання євро в платежах. Експерт зауважує, що навіть НБУ почав публікувати альтернативну статистику щодо євро, яка потрібна для інтеграції з Євросоюзом.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube