Як змінився курс валют в Україні станом на 15 серпня 2024 року
Національний банк України встановив офіційний курс валют на четвер, 15 серпня. Долар впав у ціні на 2 копійки, євро навпаки подорожчало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.
За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,32 гривні. Це на 2 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 45,54 гривні. Він виріс у ціні на 35 копійок.
Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 15 серпня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,30 гривні, а продаж - 41,43 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,33 гривні, а продаж - 45,50 гривні.
Ще один тиждень серпня мине у відносному спокої: курсові коливання навряд чи перетинатимуть межі нового серпневого коридору у 40,7-41,7 гривні за долар. До того ж основні валютні зміни будуть дрібними та не вибиватимуться за звичну систему валютних коливань. Про це в коментарі виданню "РБК-Україна" розповів Тарас Лісовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.
"Як і раніше, кон’юнктура ринку передбачатиме періодичну зміну векторів з висхідного на спадний і навпаки. Однак, якщо уважно придивитися до курсової динаміки, то стане зрозуміло, що на міжбанку максимальний крок курсових змін не перевищує 0,2-0,3 гривень, а на готівковому ринку - 0,5 гривень. Тобто ринок не рухається стрибками ані вгору, ані вниз, а всі зміни досить мляві та тенденційні", - сказав Лісовий.
Лісовий очікує, що восени очікується пожвавлення на ринку та більш значні зміни курсу. За його словами, головна причина очікуваних змін на валютному ринку - це вплив інфляції. Наприклад, промислова інфляція вже сягнула 14%, продовольчі товари можуть подорожчати щонайменше на 10%.
"Звісно поки ще зарано говорити, яка ж курсова динаміка нас очікує у вересні, однак можна припустити, що незначними кроками, повільно курсові показники зростатимуть до нових і прогнозованих меж допустимих коливань 41-42 гривень за долар та 44-47 гривень за євро (нагадаю, що на кінець року в бюджеті закладено курс у 42,1 гривень за долар). Головне питання залишається відкритим: коли саме курсові показники досягнуть свого прогнозованого пік", - додав Лісовий.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.