Допомога військовим у разі встановлення інвалідності: куди звертатися

Читать на русском

Куди звертатися військовим у випадку встановлення інвалідності, та які документи потрібно мати

Читать на русском
Куди звертатися за допомогою військовим у випадку встановлення інвалідності
УБД

Куди звертатися військовим у випадку встановлення інвалідності, та які документи потрібно мати

Українські військові мають право на отримання низки пільг та грошової допомоги. Зокрема, це стосується випадків, коли встановлюють інвалідність, або є часткова втрата працездатності. У такій ситуації захисник або захисниця може отримати одноразову грошову допомогу від держави. Про це Міністерство оборони України повідомило 19 лютого.

Отримати одноразову грошову допомогу можуть захисники та захисниці, які отримали поранення, травму, контузію, каліцтво або захворювання, та мають довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), якою встановлено інвалідність або відсоток втрати працездатності.

Тим, хто служить, потрібно подати рапорт до командира військової частини. Уже далі військова частина прийматиме документи, засвідчуватиме копії, а також видасть висновок про призначення одноразової грошової допомоги. Згодом інформація надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

Тим, хто звільнився з військової служби, необхідно звертатися до ТЦК або СП, де військовий перебуває на обліку. Представники органів приймають документи, засвідчують копії, складають висновок щодо можливості призначення одноразової грошової допомоги, який надсилається до департаменту соціального забезпечення Міноборони.

За місцем подання документів військовий заповнює відповідну заяву, а також дозвіл на обробку персональних даних. Крім того, заздалегідь потрібні копії таки документів:

  • паспорта;
  • ідентифікаційного номера;
  • номера банківського рахунку;
  • довідки про обставини поранення (травми, контузії, каліцтва);
  • постанови ВЛК про причинний зв'язок поранення (травми, контузії, каліцтва або захворювання);
  • довідки МСЕК про встановлення відсотка втрати працездатності або інвалідності;
    витягу з наказу командира військової частини про виключення зі списків у зв’язку зі звільненням (за наявності).

 

Які пільги мають дружини та діти учасників бойових дій?

Члени сімей чинних військовослужбовців мають право на отримання певних пільг. Йдеться про тих родичів, які проживають разом. Тобто, пов’язані спільним побутом та мають взаємні права та обов’язки. Зокрема, це непрацездатні батьки, дружина або чоловік, спільні неповнолітні діти (до 18 років), повнолітні діти, що визнані особами з інвалідністю з дитинства (I та II група) або особами з інвалідністю I групи, а також особи, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з УБД.

Для членів УБД передбачені пільги на комунальні послуги. Знижка становить для учасника бойових дій становить 75%, осіб з інвалідністю – 100%. Крім того, родичі УБД мають право на:

  • оздоровлення та відпочинок дітей учасників бойових дій;
  • дітям УБД передбачені першочергові місця у дитячих оздоровчих таборах;
  • право на переведення на бюджетну форму навчання під час здобуття вищої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти на денній формі;
  • діти учасників бойових дій, що навчаються на денній формі, мають право на безоплатне або пільгове проживання у гуртожитках;
  • дітям УБД надаються першочергові місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах за місцем проживання;
  • діти-студенти УБД мають право на соціальну стипендію за умови відсутності заборгованості.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.