Друк повісток цифровізували: що це означає для військовозобов’язаних, які не виконали вимоги військового обліку

Кабмін цифровізував друк повісток, це дозволить прискорити накладення заочних штрафів і стягнення коштів з ухилянтів

ТЦК, реєстр Оберіг
Процес створення повісток цифровізували

Кабмін постановою №560 уточнив, що повістка може формуватися за допомогою реєстру «Оберіг» та підписуватися керівником ТЦК або його відділу шляхом накладання на повістку його кваліфікованого електронного підпису. Реєстраційний номер повістки фіксується в «Оберіг». Детально про це 9 липня пише Судово-юридична газета.

Процес створення повісток фактично цифровізували, що надасть можливість забезпечити масовість формування повісток на осіб, які не виконали обов’язки щодо військового обліку. Далі такі сформовані в автоматичному режимі повістки можуть роздрукувати та масово розіслати поштою.

«Повістка ТЦК надсилається не пізніше, ніж протягом наступного дня після підпису керівником ТЦК. При цьому день явки за викликом визначається не раніше 14-го дня від дня надсилання повістки поштою. Належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою, буде, у тому числі, день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення облікових даних або ж відмітки про відсутність особи за адресою, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання», - пояснили юристи.

Тобто, у випадку, якщо чоловік не повідомив свої актуальні дані, то йому можуть надіслати повістку за останньою відомою державі адресою проживання, і з того часу він буде вважатися належним чином оповіщеним.

Надалі вже запускається механізм заочних штрафів і, відповідно, відкриття виконавчого провадження і надалі – блокування рахунків та стягнення доходів і навіть майна у примусовому порядку.

«Нагадаємо, що штраф за КУпАП може складати від 17 тисяч до 25,5 тисяч грн. При цьому раніше передбачений законодавством протокол ТЦК відтепер вже не складається, якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик ТЦК, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання особою виклику. Вочевидь, таким підтвердним документом буде вважатися поштове відправлення з проставленням відповідної відмітки. Постановою від 25 червня Кабмін, як вже було сказано, уточнив цей момент», - зауважили правознавці.

Далі ТЦК може розглянути справу і відразу винести постанову про накладення штрафу. Адміністративне стягнення за статтями 210, 210-1 КУпАП, може бути накладено протягом 3 місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. Накладатися штраф може неодноразово, скажімо, за кожну неявку за повісткою. У разі несплати штрафу, запускається механізм блокування рахунку, стягнення коштів і в разі їх недостатності на рахунках – майна.

Крім того, Кабмін надав право ТЦК надсилати в електронному вигляді звернення до Національної поліції про призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тобто, заявки ТЦК на затримання і доставлення громадян, які порушили правила обліку, також будуть надсилатися в електронному вигляді.

Оновлення даних через "Резерв+"

Термін оновлення військово-облікових даних громадянами України віком від 18 до 60 років добігає кінця. Він завершиться 16 липня й подовжувати його влада країни не планує. Тому військовозобов'язаних українців закликали активніше долучитися до процесів.

Станом на 6 липня додатком "Резерв+" для оновлення своїх військово-облікових даних скористались вже 2,3 млн громадян України. З них 1,5 млн вже згенерували собі електронний військово-обліковий документ. Відповідною статистикою поділився речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Раніше у Міноборони України пояснили, що додаток "Резерв+" й ЦНАПи генерують однакові документи, а з 18 червня вони прирівнюються до військового квитка та тимчасового посвідчення. А все тому, що запрацював QR-код. Тому з документом у "Резерв+" можна навіть перетинати кордон.

Найближчим часом у додатку "Резерв+" з'являться нові функції. Вони зменшать ризик людських помилок та забезпечать швидке коригування інформації через взаємодію різних реєстрів. Зокрема, планується впровадити онлайн-рекрутинг, навчання та електронне направлення на ВЛК. 

Як саме зареєструватись у "Резерв+" та оновити дані у додатку можна подивитись за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube